Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

2017 için 4.5 milyar lira yatırım planı

Son beş yılın en büyük yatırımını 4.1 milyar lira ile 2016'da yapan Sabancı Holding, bu yıl 4,5 milyar TL yatırım yapmayı hedefliyor.
Sabancı Holding'in 2016 yılı kombine net satışları yüzde 12 artışla 53.6 milyar TL, konsolide net kârı ise yüzde 19 artışla 2.7 milyar TL olarak gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl 4.1 milyar TL yatırım yapan Sabancı, bu yıl da 4.5 milyar TL yatırım hedefliyor. Söz konusu yatırımın 3.5 milyar TL'si üretim kapasite yatırımı, 1 milyar TL'si teknoloji yatırımı olacak.

30 Mart'ta bayrağı Mehmet Göçmen'e teslim edecek olan Sabancı Holding CEO'su Zafer Kurtul, “Sabancı Topluluğu için 2016 yılı, operasyonel kârlılığımızı arttırarak büyüdüğümüz, içinde bulunduğumuz sektörlerde hedeflerimize ulaştığımız bir sene oldu. 2016 yılı faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerde başarılı sonuçlara imza attığımız bir yıl oldu” dedi.

Sözlerine “Türkiye'ye inanıyoruz, yatırıma devam ediyor” diye devam eden Kurtul, 2016'nın global anlamda zor bir yıl olduğunu, ama buna rağmen Sabancı Holding olarak son beş yılın en büyük yatırımını da bu yıl 4.1 milyar TL olarak yaptıklarını vurguladı.

Sabancı Holding'in 2017 yılı planlarına değinen Kurtul: “2017 senesinde de hedefimiz çok büyük. Sabancı Holding olarak bu sene de yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz ve daha güçlü bir Türkiye için 4,5 milyar TL yatırım yapmayı, çift haneli büyümeyi hedefliyoruz. Sabancı Holding olarak 2017'de de, inovasyon kültürümüz ve operasyonel mükemmellik anlayışımız ile yaptığımız her işte, faaliyet gösterdiğimiz her sektörde paydaşlarımıza ve ülkemize daha fazla değer yaratmak için çalışacak ve hedeflerimize koşmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
PAYLAŞ
Banner

YORUMLAR:

0 comments: