Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

Ağda Nasıl Yapılır

Detaylar...
Ağda, kadınların daha çok yaptığı bir işlemdir. Can yakıcı ve zordur. İstenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmanın yollarından sadece biridir. Bilindiği gibi günümüzde lazer epilasyon gibi çok daha etkili yöntemler geliştirilmiştir. Ancak, bu yazımızda evde ağda yapımı hakkında bazı gerekli bilgileri veriyor olacağız. Özellikle kadınlar için ağda hem gerekli, hem de çok zor bir ihtiyaçtır. Kıl ve tüylerin tek tek çekilmesi çoğu zaman canınızı yakıyor olacaktır. Güzel görünmek için kadınların yaptıkları çok fazla işlem bulunmaktadır. Saatlerini vererek yaptığı makyajı gece yatarken silmek ne kadar sıkıcı bir iştir değil mi? Ağda yapmakta bunun gibi birşeydir. Kısa sürede uzayan kıl ve tüyler bazen sizi bunaltıyor olacaktır. Ancak, doğru ürün ve yöntemlerle çok daha kolay ağda yapabilirsiniz.

Ağza yerine farklı yöntemlerde uygulanabilir. Mesela, tüy dökücü krem ve macunlar bunlardan sadece bazılarıdır. Biz daha çok evde ağda yapımı üzerinde durmak istiyoruz. Bilindiği üzere özellikle bayan kuaförler çok pahalıdır. Sürekli saç, makyaj ve ağda gibi ihtiyaçlarınız için kuaför ve güzellik salonlarına gitmenizi sizi mali olarak zorluyor olabilir. Bu nedenle basit yöntemlerde evde ağda yapabilirsiniz.

Evde Ağda İçin Gerekli Olan Malzemeler
Yarım su bardağı kadar su
3 su bardağı şeker
Çeyrek su bardağı limon veya sirke

İlk olarak bu malzemeleri tedarik etmelisiniz. Daha sonra bir tencere içine su ve şekeri koymalısınız. Orta derecede yanan bir ateşte ısıtmaya başlayın. Bu tarif ile bikini bölgesi ağda nasıl yapılır sorunuza cevap bulmuş olacaksınız. Orta ateşte kaynatmaya başladığınız karışımı şeker eriyene kadar karıştırmaya devam edin. Şekerlerin eridiğini gözlemlediğiniz anda limon veya sirkeyi karışımın içine akleyin. Daha sonra ortalama 20 dakika kadar karıştırmaya devam etmelisiniz. Ağdanın iyice kıvama geldiğini görecek ve ağda yapmak konusunda önemli bir aşamayı atlamış olacaksınız. Yapılan ağdanın tencere içinde çıkartılması ve oda sıcaklığında ılımaya bırakılması gerekmektedir. Bir süre bekletildikten sonra uygulamaya geçebilirsiniz.
Ağda Nasıl Uygulanır?

Ağdanın uygulama yöntemlerinin bilinmesi gerekmektedir. İyi ve etkili bir ağda yapımı için dikkat etmeniz gerekenler şu şekildedir.
  • Ağda yapılacak olan bölgenin kuru ve temiz olması çok önemlidir. 
  • Tahta bir çubukla ağdayı tüylerin çıkış yönü istikametince sürmelisiniz. 
  • Daha sonra ağda bandını sürülen bölgeye iyice yapıştırmalısınız. 
  • Bir süre bekletmeli ve sert bir şekilde bandı çekmelisiniz. Ağda işlemi bittikten sonra bebek yağı ile ilgili alana masaj yapmalısınız.
Evde ağda hazırlamak ve yapmak bu kadar kolaydır. Ağdanızı kendiniz hazırlayarak yaptığınız bu işlem çok daha maliyetsiz olacaktır. Bunun yerine evde ağda yapmakla uğraşmak istemiyorum diyorsanız en iyi seçenek çam sakızı ağdasıdır. Çam sakızı ağdası ile özellikle özel bölge ağda işlemleri daha sağlıklı olabilecektir.
Çam sakızı ağda hazır olarak satılmaktadır. Hazır olarak satılan bu ağdaları ihtiyacınız olacak şekilde alabilirsiniz. Satın aldığınız çam sakızı ağdasını kaynar bir suyun üzerine oturtun ve bir süre bekletin. Bir süre beklenmesi ve uygun kıvama gelmesi önemlidir. Daha sonra yine aynı şekilde uygulanacak bölgeye özen göstermelisiniz. İyice temizlemeli ve kuru hale getirerek sürmeye başlayabilirsiniz. Sürme işlemlerinde tahta çubuktan yardım alabilirsiniz. Daha iyi bir yayılım olacaktır. Çekme işlemleri yine ağda bandı ile olacaktır. Ağda işlemlerinde özellikle hassas cilt bölgelerinde çok titiz davranmalısınız. Yüz ve özel genital bölge ciltlerinde yanlış uygulamalar sonucu yırtılma ve incilme gibi durumlar olabilmektedir. Bu nedenle çok dikkatli olmanızda büyük fayda olduğunu belirtmeliyiz.

PAYLAŞ
Banner

YORUMLAR:

0 comments: