Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

iPhone 8'de Hangi Özellikler Olacak

Apple'ın bu yıl Eylül ayında tanıtacağı iPhone 8 modelleriyle ilgili şimdiye kadar birçok bilgi ortaya çıktı. Peki şimdiye kadar gelen bilgiler ışığında yeni iPhone'larda hangi özellikler olacak? İşte o özellikler;
 iPhone 8'in 4.7-inç, 5.5-inç ve 5.8-inç olmak üzere 3 farklı ekran boyutuna sahip olması bekleniyor. Bu modellerden birinin OLED ekrana, diğer ikisinin ise LCD ekrana sahip olması bekleniyor.
 Tüm yeni iPhone'larda "kablosuz şarj" teknolojisi olacak.
 En üst seviye iPhone 8 modeli, "dövme paslanmaz çelik"ten ve arkası da camdan yapılacak.
 Parmak izi sensörü ve Home butonu, üst seviye modelde uçtan uca ekranın içine ve altına yerleştirilecek.
 Üst seviye model iPhone 7 Plus gibi çift lensli arka kameraya sahip olacak.
 Yeni 3D algılama teknolojisi ile "Yüz / hareket" algılayabilecekler.
 Bu yıl çıkacak olan OLED iPhone 8 modelinin "devrim" niteliğinde ön kamerayla geleceği söyleniyor. Belirtilene göre ön kamerası kızılötesi aracılığıyla 3D algılama yeteneğine sahip olacak. Cihaz bunu ise ön kamerasında bulunacak olan üç modül ile yapabilecek. Bu üç model ise şu şekilde; kızılötesi iletim, kızılötesi alıcı ve ön kamera modülü.
Bu modüller sayesinde iPhone 8, önündeki nesnelerin yerini ve derinliğini tespit edebilecek. Böylece yüz ve iris tanıma teknolojisini de kullanabilecek.

Ayrıca bu kamera artırılmış gerçeklik için de kullanabilecek. Mesela kullanıcılar, çektikleri video ya da fotoğrafları VR deneyimlerinde kullanabilecekler.

Çıkış zamanı yine sonbahar olacak. Muhtemelen her zamanki gibi Eylül ayı.

Raporlara göre premium iPhone 8 modelinin fiyatı 1,000$'ı aşacak! Bu da şimdiye kadarki en pahalı iPhone olacağı anlamına geliyor. Geçen yıl piyasaya çıkan 256GB iPhone 7 Plus'ın yurt dışı fiyatı 969$'dı.

Bu konuda ilk sebep olarak firmanın bu iPhone modelinde LCD'den daha pahalıya mal olacak olan OLED ekrana geçiş yapması gösteriliyor.
PAYLAŞ
Banner

YORUMLAR:

0 comments: