Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

Lefkoşa'da güvenlik yok!!!

Kıbrıs başkent Lefkoşa da önceki gün 6 aylık hamile olan imam nikahlı eşi Gamze Pehlivan’ı bıçakladıktan sonra üstüne benzin dökerek yakan ve ölümüne neden olan Suat Aşır, Dumlupınar’da yakalandı.
Gazimağusa’da 2 gün önce işlenen vahşetin şoku henüz atlatılamamışken bir kadın cinayeti haberi de dün Haspolat’ta bulunan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) kampüsünden geldi. İddialara göre, 32 Yaşındaki Suat Aşır, 6 aylık hamile olan imam nikahlı eşi 37 yaşındaki Gamze Pehlivan’ı kampüste onlarca kişinin gözü önünde 15 yerinden bıçakladı. Kanlar içinde yerde yatan eşinin üzerine benzin döküp ateşe vererek öldüren gözü dönmüş adam büyük bir soğukkanlılıkla olay yerini terk etti.

UKÜ kampüsünden ana yola çıkan Suat Aşır, park halinde duran Fehmi Ummak yönetimindeki araca bindi. Elindeki bıçakla Fehmi Ummak’ı öldürmekle tehdit eden Aşır, Lefkoşa’ya kadar geldikten sonra Küçükkaymaklı’da araçtan inerek kaçtı. Lefkoşa polisinin yürüttüğü titiz operasyon sonucu Suat Aşır Dumlupınar bölgesinde yakalanarak tutuklandı.

Akıllara durgunluk veren vahşet nasıl oldu?
Akıllara durgunluk veren olay dün saat 14.00’te UKÜ kampüsünde meydana geldi.

İddialara göre, Suat Aşır, 4 gün önce kız arkadaşıyla birlikte Türkiye’nin İzmir ilinden Kuzey Kıbrıs’a  gelen Gamze Pehlivan’ın ardından ülkeye giriş yaptı. Girne’de bir otele yerleşen Gamze Pehlivan ile iş arkadaşı Serap Şen’in izini bulan Suat Aşır, otele giderek imam nikahlı eşi ile görüştü.

Oteldeki görüşmesinde Gamze Pehlivan’ı, kendisini aldatmakla suçlayan Suat Aşır, belli bir süre tartıştıktan sonra buradan ayrıldı. Suat Aşır otelden ayrıldıktan sonra yara bandı pazarlama işi ile uğraşan Gamze Pehlivan ve Serap Şen, Girne’den bindikleri araba ile Lefkoşa’ya doğru yola koyuldu…

Adım adım iki kadını takip etti…
Pehlivan ve Şen’i takip eden Suat Aşır, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi kampüsünde araçtan inen kadınların yanına giderek tekrar tartışmaya başladı.

Tartışma esnasında kendisinden kaçan Gamze Pehlivan’ın peşine düşen Suat Aşır talihsiz kadını yakaladı. Aşır, kampüsteki onlarca kişinin gözleri önünde tasarrufunda bulundurduğu bıçakla Gamze Pehlivan’a saldırdı. 6 aylık hamile olan imam nikahlı eşine defalarca bıçak darbesi vuran gözü dönmüş adam yere düşen kadının üzerine elinde tuttuğu şişedeki benzini dökerek ateşe verdi.

Gamze, hastaneye kaldırılırken öldü
Olay esnasında orada bulunan hem doktora öğrencisi olan hem de İtfaiyede görev yapan Hüseyin Değirmenci, önce  Suat Aşır’ı oradan uzaklaştırdı, hemen ardından yanmakta olan Gamze Pehlivan’ın üzerine toprak atarak alevleri söndürmeye çalıştı. Bu esnada Suat Aşır elindeki bıçakla tehditler savurarak kampüsü terk etti. Ağır yaralanan Gamze Pehlivan olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldığı sırada can verdi.

Katilin tehdit ettiği şoför Diyalog’a konuştu
Olay yerinden bıçakla tehdit ettiği Rapa LTD. çalışanı Fehmi Ummak’ın aracıyla kaçan Aşır, olaydan yaklaşık bir saat sonra Dumlupınar bölgesinde polis tarafından kıskıvrak yakalandı. Eli bıçaklı katil tarafından rehin alınan sürücü Fehmi Ummak, yol boyunca yaşadığı korku ve dehşet dakikalarını Diyalog’a anlattı. Fehmi Ummak yaşadığı olayın şokunu üzerinden atamadığını söyledi.

Şirket arabasıyla dağıtım yaptığını söyleyen Ummak, “Haspolat yakınlarında cep telefonum çaldı, arabayı sola çektim ve telefonu açtım. Telefonda konuşurken arabanın kapısının açıldığını ve birisinin bindiğini fark ettim. Ne oluyor demeye kalmadan adam elindeki bıçağı göstererek, ‘yürü, yoksa seni de öldürürüm’ dedi. Yaşadığım şokla arabayı hareket ettirdim” dedi.

“Götürmezsen seni de öldürürüm”
Ummak yaşadığı korku dolu dakikaları ve olayın devamını şu şekilde anlattı: “Arabayı hareket ettirdiğimde yan tarafımda eli bıçaklı oturan adamın üzerinde kanları gördüm. Yaşadığım korku daha da arttı. Yolda sürekli beni tehdit ediyor, kendisini Lefkoşa’ya götürmemi istiyordu. Eğer kendisini Lefkoşa’ya değil polise götürürsem ona yardım ettiğimi polise söyleyip beni de yakacağını bağırıyordu. Sürekli beni öldüreceğini peşinde adamlar olduğunu kendisini takip ettiklerini ifade etti. Şirketin Küçükkaymaklı’daki binasına yaklaştığımızda, teslim etmem gereken bir evrak olduğunu söyleyerek adamı ikna ettim. Arabayı durdurup aşağı indim ve hızla işyerine girdim. Durumu arkadaşlara anlattım ve hemen polisi aradık. Polis gelene kadar katili oyalamak istedik ama olmadı. Benim arabada bulunan iş tulumumu giyerek hızla uzaklaştı. Peşine düştük ama yakalayamadık. Ondan sonra polise giderek bildiklerimi anlattım.”  

Lefkoşa polisi kısa sürede yakaladı
Başkent Lefkoşa’nın Küçükkaymaklı bölgesinde izini kaybettiren Suat Aşır, Adli Şube ekiplerinin başarılı operasyonu sonucu kısa sürede tespit edilerek Dumlupınar bölgesinde yakalandı. Polis tarafından gözaltına alınan ve sağlık kontrolünden geçirilen Suat Aşır’ın bugün tutukluluk talebi ile mahkemeye çıkarılacağı öğrenildi.

Planladı, öldürdü
Lefkoşa Kaza Mahkemesi,  imam nikahlı eşini kampus ortasında bıçaklayarak öldüren Suat Aşır’ın 3 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi. Tutukluluk duruşmasında cinayetin detayları konuşuldu.

Haspolat’ta önceki gün Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İşletme Fakültesi önünde imam nikâhlı eşini birçok yerinden bıçakladıktan sonra öldüren ve yakmak isteyen Suat Aşır, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Polisin almış olduğu yoğun güvenlik önlemi altında mahkemeye çıkarılan zanlı Aşır’ın sakinliği dikkat çekti.

Mahkemede cinayetin soruşturmasını yürüten Müfettiş Muavini Durmuş Aydın, Gamze Pehlivan’ın ölüm nedeninin iç organ ve büyük damar kesilmesi sonucu iç ve dış kanama olduğunu açıkladı.
Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlı aleyhindeki soruşturmanın devam ettiğini belirterek 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Üniversitede hediyelik eşya satıyordu
Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli Müfettiş Muavini Durmuş Aydın, Suat Aşır’ın “Taammüden adam öldürme”, “Şiddet tehdidi”, “Zorla adam kaçırma”, “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlarından tutuklandığını anlattı.

Müfettiş Muavini Aydın, olayın önceki gün Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İşletme Fakültesi önünde saat 13.55 sıralarında yaşandığını anlattı. Zanlının Ankara’da yaşadığını ve kısa bir süre önce adaya giriş yaptığını ifade eden Aydın, öldürülen Gamze Pehlivan’ın Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde hediyelik eşya sattığını ve Aşır’ın imam nikâhlı eşi olduğunu söyledi.
Aydın, zanlının Pehlivan’ın okulda olduğu bir esnada yerini tespit ederek oraya gittiğini kaydetti.

Bıçakladı, yakmak istedi
Müfettiş Muavini Durmuş Aydın, zanlının tasarrufunda bulundurduğu 43 santim siyah bıçağı Gamze Pehlivan’ın vücudunun birçok yerine soktuğunu kaydetti.

Aydın, zanlının daha sonra beraberinde getirdiği bir buçuk litrelik pet şişede bulundurduğu benzini Pehlivan’ın üzerine gelişigüzel döküp, elinde bulundurduğu çakmakla yakarak ağır yaralanmasına neden olduğunu söyledi.

Görgü tanıklarının ambulansı arayarak Pehlivan’ın hastaneye kaldırıldığını kaydeden Aydın, Gamze Pehlivan’ın almış olduğu yaralara dayanamayarak hastanede yaşamını kaybettiğini belirtti.

Aydın: Zanlı araç sahibini tehdit etti
Soruşturmayı yürüten Müfettiş Muavini, zanlının olayın hemen ardından elindeki bıçakla üniversitede park halinde duran bir aracın şoförünü bıçakla tehdit ederek olay yerinden ayrıldığını belirtti.

Aydın, zanlı Suat Aşır’ın Lefkoşa’ya girdiği zaman araçtan inerek bıçağı attıktan sonra yaya olarak koşarak gözden kaybolduğunu, araç sahibinin polise yapılan ihbar üzerine polis birimlerinin harekete geçtiğini kaydetti.

“Otopside öldürücü bıçak darbeleri ve ikinci derece yanıklar”
Müfettiş Muavini Durmuş Aydın, mahkemeye geldikleri esnada otopsinin halen devam ettiğini ve ilk bulgularda Gamze Pehlivan’ın vücudunda kesici ve delici aletle derin ve öldürücü yaralar tespit edildiğini aktardı.

Aydın, Pehlivan’ın yüz, omuz ve sırtında ikinci derece yanıklar tespit edildiğini belirterek otopsinin devam ettiğini aktardı.

İşlediği suçu itiraf etti
Olayın hemen ardından kayıplara karışan zanlının bulunması için ada genelinde ve Lefkoşa’da çok yönlü araştırma başlattıklarını kaydeden Aydın, Aşır’ın Dumlupınar bölgesinde tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.

Aşır’ın sorgulanmak üzere Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne götürüldüğünü kaydeden Aydın, zanlının işlediği suçu itiraf ederek kabul ettiğini belirtti.

Kamera kayıtları mercek altında
Müfettiş Muavini Durmuş Aydın, zanlı Suat Aşır’ın kısa bir süre önce ülkeye giriş yaptığını ve bıçağı yeni satın aldığını tespit ettiklerini kaydetti. Bir çok kamera kaydının incelenmesi gerektiği ve alınması gereken ifadeler olduğunu belirten Aydın, zanlı Suat Aşır’ın soruşturma amaçlı 3 gün poliste tutuklu kalması talebinde bulundu.

“Azmettirildim”
Katil zanlısı Suat Aşır, mahkemede avukat talebinde bulundu. Aşır, söz hakkı alarak işlediği suçtan ötürü pişman olduğunu ifade ederek, “Serap Şen isimli kadın 10 gündür eşimin beni aldattığını söyleyip durdu. Kafama girdi ve sen nasıl adamsın diyerek beni azmettirdi” dedi.

Otopsi sonucu açıklandı  
İmam nikâhlı eşi tarafından defalarca bıçaklanarak hayatını kaybeden Gamze Pehlivan’ın otopsi sonucu dün açıklandı. Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamada Pehlivan’ın ölüm sebebi şöyle verildi.

35 yaşındaki Gamze Pehlivan’ın Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen otopside ölüm sebebi “delici/kesici alet yarası sonucu oluşan iç organ ve büyük damar kesilmesi neticesinde gelişen iç ve dış kanama” olarak belirtildi.
PAYLAŞ
Banner

Danisman Hocam

YORUMLAR:

0 comments: