Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

Diş çıkaran bebek nasıl rahatlatılır

Annelerin en sıkıntı çektiği dönem bebeklerin diş çıkardığı zamanlardır. Birincil görüldüklerinde konut halkına bayram yaptıran bu şart, bebekler için oldukça rahatsızlık verici. Bebeğin huzursuz , mutsuz, acı çektiği diş dönemini minimum rahatsızlıkla atlatmak için bazı yollar bulunuyor. Bu önerilerle, siz de diş çıkaran bebeğiniz de gizli bir gece geçirebilirisiniz.
Diş çıkaran bebeği rahatlatmanın yolları

Sıkıntı çeken bebeğin diş etine hafif basınç uygulanırsa bebekte bir rahatlama görülür. böylece anne babaların ellerini yıkadıktan sonradan bir parmağını o bölgeye hafifçe bastırması ya da bebeğin pak bir bezi ısırmasına müsade vermesi uygundur.

Eğer diş sonuç sancı ve iştahsızlığa yol açıyorsa, ara sıra beslerken öbür bir biberon ucu ya da ağızlı kadeh kullanılması onun daha gizli beslenmesine zemin sağlayabilir.

Soğuk nesneler diş etindeki kızarıklık ve şişliği azaltabilir. böylece tecrübeli ebeveynler temiz, dondurulmuş bezleri kullanırlar. aynı zamanda su içeren dişlikler vardır ve buzdolabında soğutularak kullanılırlar. bununla birlikte diş etlerine uzun süreli aşırı soğuk dilekçe önerilmez. Bebeğin boğulmasına niçin olabilecek herhangi bir şeyi ağzına götürmesine müsade verilmemesi üzerinde önemle durulması gereken bir noktadır.


Diş etlerine sürülen ilaçlar: Eczaneden alınabilecek bir takım ilaçlar ağrı kesmek nedeniyle doğrudan diş etlerinin üzerine sürülebilir. Diş etlerini belirtilmiş bir zaman için uyuşturan maddeler içerirler. Kısa süreler için asistan olabilirler, ama bazı çocuklar bunların lezzet veya yarattığı etkiyi beğenmeyebilirler. Bu ilaçların bebeğin boğazına değmemesini sağlamak önemlidir çünkü o bölgenin uyuşması öğürme refleksini hafifletebilir ve yemeklerin akciğerlere kaçmasına neden olabilir.

Ağız aracılığıyla alınan sızı kesiciler: Parasetamol ya da ibuprofen taşıyan ilaçlar ağrının azaltılmasında faydalı olabilirler. Bunlar daha önce bahsedilen yöntemler denendikten sonra birkaç defa verilebilir. Diş çıkarırken fazla hap kullanmamak daha uygundur çünkü altta yatan diğer bir hastalığın yarattığı ateşi düşürebileceğinden ebeveynleri ve doktoru o hastalıktan habersiz bırakabilir. Bebeklere aspirin içeren ilaçlar verilmemelidir.

Diş dışlamak normaldir. bu nedenle bundan doğabilecek sorunlara geniş bir görünüm açısıyla yaklaşılması gerekir. Birçok bebek ve çocuklarda eninde sonunda 20 süt dişi çıkmakta bu dişler düştükten sonradan da yerine 32 daimi diş gelmektedir, anne babaların bu işlem her tarafında duyarlı ve özenli olmaları yeterlidir.
PAYLAŞ
Banner

Danisman Hocam

YORUMLAR:

0 comments: