Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

Milli İstihbarat Teşkilatı, Cumhurbaşkanlığına bağlandı

OHAL kapsamında yayımlanan yeni KHK ile Milli İstihbarat Teşkilatı Cumhurbaşkanına bağlanırken daha önce MİT Müsteşarının başkanlığını yürüttüğü Milli İstihbarat Koordinasyon Kuruluna, Cumhurbaşkanı başkanlık edecek.
MİT Müsteşarı hakkında soruşturma yapılması Cumhurbaşkanının iznine bağlı olacak. Soruşturma izni verilmesi veya verilmemesi kararlarına karşı 10 gün içinde Danıştay Birinci Dairesine itiraz edilebilecek. İtirazlar en geç 3 ay içinde karara bağlanacak ve verilen kararlar kesin olacak. İzin verilmesi üzerine soruşturma Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı tarafından yapılacak.


Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı ve TSK'da görev yapan personele ilişkin istihbarat hizmetleri MİT tarafından yürütülecek. MİT, güvenlik soruşturması kapsamında Bakanlık ve TSK personeli hakkında kıt'a içinde veya dışında her türlü araştırma yapabilecek.

Yıllardır böyle bir kurumun olduğunu bende bir vatandaş olarak vergi veren olarak bu ülkede yaşayıp bedel ödeyen olarak sevindim. Sultan II. Abdülhamit bu konuda çok başarılı olduğu tarihimizde bilinmektedir.Çok geç bile kaldık geçen gün putin'in eski ırak başkanına garsonluk yaparken çekilen fotoğrafını görmüştüm ondan öncede İzmir deki doğal gaz büyük bir rafineri şirketinde işçi olarak fotoğrafını görmüştüm.Düşünün ta kaç yıl önce böyle yapan biri bizzat sahada işin içinde bölgede ne olduğunu detayına kadar bilip kendi devletine bilgi sızdırıyor biz ne yapıyorduk derseniz boş dağı taşı bombalıyıp geri dönülürdü. Bizim ülke eleman yetiştirmezse olacağı budur. Şimdi diyeceksiniz şimdi ki durum farklı evet farkı yavaş yavaş 60-70 yıl geriden gelerek birkaç bin kişiyle devam edilmez.80 milyon nüfustan 1 Milyon kişi savunma sanayisinde çalışsın bakalım nasıl güçlüyüz.Kimseye güvenme falan geç o işleri sen daha çocukken devlet olarak vatandaşına çıkarsan o zaman gelişmekte olan ülkeler arasından çıkar gelişmiş ülke oluruz.Dünyanın dörtte üç bizimdi sürekli her konuda elaman yetiştirirsek dünyaya ve kendimizde mutlu oluruz.
PAYLAŞ
Banner

Danisman Hocam

YORUMLAR:

0 comments: