Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

Parfüm nasıl seçmenin incelikleri nelerdir

Parfümler artık kötü kokuları gizlemek için değil, kişiye imza kattığı için seçilmektedir. İyi ve kaliteli bir parfüm kullanımı kadının şıklığının tamamlanması anlamına gelmektedir.
Nasıl parfüm seçilmesi gerektiğini bilmek, sonradan pişman olmayı önlemeye yetecektir. Pahalı ve markalı parfümler, tene uymaz ve beğenilmez ise kullanım süresi bitene kadar makyaj masasında obje olarak kalmaya mahkum olacaktır.

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Parfümler çiçeksi ve odunsu kokular olmak üzere iki çeşitlidir. Değişik çiçek ve ağaç kokularından elde edilir. Burada önemli olan yaşam tarzının vücuda yansımalarını tanımış olmanız gerektiğidir. Baharatlı besinler gibi vücudun kokusunu etkileyen besinler tüketmek her türlü parfümün kullanımı zorlaştırır. Başkasında beğenilen kokular kişide aynı etkiyi yaratmayabilir. Vücuda göre parfüm seçmek için dikkat edilmesi gereken bir kaç kural vardır.

Parfüm Alırken Ne Yapılmalıdır?

Parfümü atardamara uygulayıp, kokunun kendini göstermesi Uzun zamandır parfüm konusunda kararsız kalınıyor ise hemen satın almak yerine bir sonraki güne alım işi bırakılmalıdır.

Parfüm seçerken mağazanın sakin olmasına dikkat edilmelidir. Acele ile karar vermek pişmanlığa sebep olabilir.

Parfüm konusunda duyarlı kişilerin eşlik etmesi alışverişi kolaylaştırır.

Deneme parfümlerin hangi türde olduğunu sorup öğrenmek bilgiyi arttırır.

Parfümlerin orjinal olmasına dikkat edilmelidir. Sahte parfümlerin kanserden tutup bir çok cilt hastalığına sebep olduğu bilinmektedir. Sahte parfümlerin güneş ışığına temas ettiği yerde minik et benleri oluşturduğu bilinmektedir.
PAYLAŞ
Banner

Danisman Hocam

YORUMLAR:

0 comments: