Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

Elektronik sigara ve likitleri zararlı mıdır

Elektronik Sigaralar Zararlı Mıdır?
Değerli okurlarımız.Sigara tüketmemek için kullanılan elektronik sigaraların bir çoğu sigaradan daha zararlı olduğu tespit edilmiştir.Elektronik sigaraların ülkemize geldiği ilk yıllarda bakanlığın yaptığı araştırmada elektronik sigara likitlerinde tarım ilacı ve böcek ilacı kalıntılarına rastlamıştır.Amerika’da yapılan fareler üzerinde yapılan deneylerde farelerin akciğerlerinde deformasyonlara rastlanmıştır.

İlaç kalıntıları ve fare zehiri ve benzeri maddeleri içeren bu kaynağı bilinmeyen ürünleri kullanmayınız.Bununla birlikte bu likitlerde nikel,kurşun,kobalt gibi ağır metaller içerdiği de söylenmektedir. Elektronik sigaralardan alınan zehirli maddeler ve ağır metaller kansere dahi yol açmaktadır.Zamanla sigaraya benzer etki olarak kansere kadar rahatsızlıklara sebep olmaktadır.

İnternete dahi yapacağınız ufak bir araştırma ile bunları görebilirsiniz.Bir çok forum sitesinde elektronik sigaraların yan etkilerinden şikayet edilmektedir.Özellikle öksürük, balgam,ağız içinde yaralar,dudak yaraları gibi bir çok olumsuz etkisi vardır.

Tüm bunlarla birlikte tvlerde de sıkça rastladığımız patlama olaylarına zaten hakimiz.Bu tehlikeli maddenin ne zaman patlayacağı belli değildir.

Peki Neden Böyle?

Elektronik sigara günümüzde ciddi pazara sahiptir.Bu sebeple merdiven altı bir çok şirketler  mevcuttur.Aynı zamanda sosyal medyada basit bir şekilde satılmaktadır.Cihazın nereden geldiği belli olmamakla birlikte en büyük sorun likitledir.Çünkü herhangi bir uzmanlık olmadan sıradan insanların hazırladığı bu farklı tatlardaki likitlerin içinde ne olduğu belli değil.Çünkü ne bir araştırma, ne de bir ceza sistemi var.Bu yüzden en doğrusu bu işi sağlıklı bir şekilde yapacak marka ortaya çıkmadan kullanmanızı önermiyoruz.
PAYLAŞ
Banner

Danisman Hocam

YORUMLAR:

0 comments: