Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

İdrar yolu enfeksiyonu

İdrar yolu enfeksiyonu son yıllarda sıkça rastlanan rahatsızlıklar arasındadır.Özellikle beslenme şeklinden dolayı ortaya çıkan sorunlardandır.Çok şiddetli olmasa da erken geçen sorundur.Ancak 2-3 gün devam etmesi durumda acıya sebep olan, ilerleyen durumlarda ise idrar yolunda kansere kadar ilerleyebilecek sorundur.Bu yüzden idrar yolu enfeksiyonu durumunda tüketmeniz gereken gıdalar ile doğal tedaviyi sizler için hazırladık.
İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir ?

1: Bol Su İçin

İdrar yolu sorunlarında en önemli madde bol su içmektir.Çünkü idrar yolunda biriken bakteriler bu enfeksiyonlara ve iltihaplanmalara sebep olmaktadır.Bu bakterileri uzaklaştırmak için sık sık idrar çıkmalı ve kanalları temizlemeliyiz.Bu bakteriler uzaklaşmadan enfeksiyonun giderilmesi güç olacaktır.

2: Limon- Portakal – Mandalina

Bol bol narenciye tüketmek idrar yolunu temizlemek için en sağlıklı meyveler olacaktır.Çünkü nareciyelerde bulunan C vitamini bu enfeksiyon üreten bakterilerin en iyi savaşçısı olacaktır.Ayrıca bu meyvelerde asit seviyesi ile idrar Ph seviyesi düşecek ve idrar yollarındaki bakteriler daha etkili bir şekilde yok edilecektir.

3: Kızılcık

Kızılcık meyvesi özellikle E.Coli bakterisi başta olmak üzere diğer bakterilere karşı onları yok eden fizikokimyasal bir maddeye sahiptir.Ayrıca yüksek C vitamini içeriği ile bu bakterilere karşı etkili bir savunma olacaktır.

4: Yaban Mersini

Yaban mersini de kızılcık gibi C vitamini bolca içeren meyvelerdendir.Saymakla bitmeyen faydaları olan yaban mersini idrar yolu enfeksiyonları için de severek tüketeceğiniz meyveler arasındadır.İçeriğindeki besin maddeleri sayesinde idrar yolu üzerinde bakterilerin tutunmalarını önleyen etkiye sahiptir.

5: Probiyotik Gıdalar

Özellikle kefir olmak üzere bolca probiyotik gıdalar tüketmenizi öneriyoruz.Bu gıdalardaki faydalı mikroorganizmalar zararlı bakterilerin çoğalmasını engelleyen etkiye sahiptir.

6: Maydanoz Suyu

Maydanozdaki önemli bileşen apigenin mesane üzerindeki bakterileri uzaklaştıran ve çoğalmasını engelleyen bir yapıya sahiptir.Enfeksiyonların oluşumunu engeller.

1-2 avuç maydanozu 2 bardak su 10 dakika kaynatın ve sonrasında sıcak veya soğuk istediğiniz gibi tüketin.Özellikle aç karnında içmek daha faydalı olacaktır.

7: Sarımsak

Sarımsak antibiyotik özelliğe sahip gıdalar arasındadır.Bu özelliği ile bakterileri vücuttan uzaklaştırır.İdrar yolları için de sarımsak tüketebilirsiniz.Bunun için:

5-6 diş taze sarımsağı ılık bir suda bekletin ve bu suyu için.Etkisini kısa sürede göreceksiniz.

8: Elma Sirkesi

Asidik etkisi, probiyotik mikroorganizma yoğunluğu, vitaminler sayesinde elma sirkesi idrar yolu enfeksiyonları için en etkili içecekler arasındadır.Özellikle boş mideye 2 kaşık elma sirkesini bir bardak suya katıp tüketebilirsiniz.

Ek olarak yeşil çay, zencefil ile yapılan çayları da içebilirsiniz.Ayrıca yoğurtta idrar yolu ve mesane sağlığı için etkili gıdalar arasındadır.İdrar yolu enfeksiyonu sorunları yaşamamak için bu gıdalardan tüketmenizi öneriyoruz.
PAYLAŞ
Banner

Danisman Hocam

YORUMLAR:

0 comments: