Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

Kabe hurma sının faydaları

Hurma hepimizin bildiği gibi arap yarım adasında çokça bulunan bir besin kaynağıdır sadece besin kaynağı olmakla kalmayıp  aynı zamanda vitamin deposudur.Hurmanın içerisinde C,B1 ,B2 ,A vitaminleri bulunmaktadır.Hurma ideal bir besin kaynağı dır . Hurma C,B1,B2,A ,şeker ,lif,  yağ ve protein  içermekle kalmayıp 15 farklı vitamini içerisinde  barındırmaktadır. Dişlerin çürümesini önleyen flor ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için birebir ve aynı zamanda kanseri önlemek içinde selenyum gibi birçok mineral hurmanın içerisinde bulundurmaktadır.Hurma içerdiği proteinler , vitaminler ve mineraller sayesinde bir insanın ömrünü sadece hurma ve su ile devam ettirebileceğini kanıtlar.
Kabe – Medine Hurmasının Faydaları Nelerdir?

Hurma Hafızaya İyi Gelir
Hurmanın içeriğinde bulunan beta karoten hafızanın gelişmesinde ve olası unutkanlıkların oluşumunu engellemektedir.Beta karoten beyinde bulunan uzun süreli hafıza belleğinin savunma mekanizmasında rol oynamaktadır buda olası hafıza kayıplarına engel olmaktadır.

Hurma Kanseri Önler
Hurmanın içerisinde bulunun lifler vücutta oluşan kanserojen maddelerin üremesini engellemektedir. Hurma lif açısından çok zengin besin kaynağı olmasından dolayı kansere olası bir çözüm olmaktadır. Bu nedenle yüksek lifli yiyecekler klon , göğüs, rahim  ve diğer kanserlere  çözüm olmuştur.Hurma içerdiği beta karoten sayesinde vücutta savunma mekanizması oluşturmaktadır.

Hurma Antioksidan Kaynağı
Hurmanın içerisinde antioksidan içermektedir ve bu antioksidan kanser, damar tıkanıklığı, ve yaşlanmayı önlemekte çok önemli roller oynamaktadır. Hurmanın diğer bir özelliği de şudur diğer besin kaynaklarını belli bir süre zarfında buzlukta tutabilirsiniz ama hurma ne kadar soğukta kalırsa o kadar antioksidan seviyesi artmaktadır.

Hurma Kalp  Ve Damar Tıkanıklığı Önler
Hurma içerdiği proteinler ve mineraller sayesinde insanda kalbin zorlanmasını engeller kan dolaşımını hızlandırır ve kalp krizi riskini engeller. Vücutta kalbe giden damarların daha hızlı ve rahat bir şekilde akmasını sağlayan B2 vitaminini içermektedir hurma.

Hurma Gözleri Kuvvetlendirir
Hurma içerdiği A vitamini sayesinde gözde oluşan noksanlıkları engeller ve gözlerin daha sağlıklı olmasını sağlar.Hurmanın içeriğinde bulunan A vitamini gözdeki sinir hücrelerini güçlendirir ve daha iyi görüş açısı sağlamaktadır.

Hurma Kemik Erimesi
Hurmanın içerisinde bulunan kalsiyum ve fosfat vücudun iskelet yapısını ve kemik yapısının oluşumunda çok önemli rol oynamaktadır. Hurma içerdiği bolca kalsiyum ve fosfor ile kemik zayıflığın karşı bünyeyi korur ve olası kemik erimlerini önlemiş olur.

Hurma Karaciğeri Güçlendirir
Hurma içerdiği B1 ve B2 vitaminleri sayesinde karaciğerde oluşan kanserojen maddelerle savaşarak kanserojen hücreleri vücuttan atar ve sağlıklı ve güçlü bir karaciğer elde edilir.

Hurma Cilde Bakımda Kullanılır
Hurma suyunu cilde masaj ederek uygularsanız cilde parlaklık katar ve ciltte oluşan kırışıklıkları ve doğum sonrası çizgileri yok eder ve sivilce oluşumuna da karşı gelir.

Hurma Sindirim Sisteminde Dinlendirici
Hurma içerdiği B1 ve B2 ile sinir sisteminde oluşan kasılmaların oluşumuna engel olur. B2 vitamini vücutta karbonhidratların ve yağların yakılmasını sağlar vücuda enerji sağlar ve vücudun yorgun hissedilmesine engel olur vücudun dinç ve dinamik olmasını sağlar. Ayrıca B2 vitamini vücutta ki hücrelerin yenilenmesinde önemli bir yer tutmaktadır.
PAYLAŞ
Banner

Danisman Hocam

YORUMLAR:

0 comments: