Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

Kanı vücudu toksitlerden arındırmak temizlemek

Vücudumuzu bu maddelerden temizlemek için kullanılan doğal yollar;
  • Bol Bol İçecek: Temizlik, vücudumuz için olmassa olmazlarımızdan biridir. Bunun içinde su tüketimini arttırmamız gerekir ve günlük içmemiz gereken su miktarı 8 bardak olmalıdır.  Suyun alternatifi olarak sizlere meyve ve sebzeleride  sunabiliriz. Örneğin; Kavun,Domates,Salatalık vs. gibi. Bunlar vücudumuzdaki toksik etki oluşturan maddelerin dışarı atılmasında çok önemlidir ve cildimizin sürekli canlı ve genç kalmasını sağlar.
  • Nim(Neem):Afrika gibi tropik bölgelerde de yetişmekte olup boyu yaklaşık 16 m ‘dir. Bu ağacın yapraklarını kaynatıp sabah ilaç niyetiyle gönül rahatlığı ile içebilirsiniz.
  • Sarımsak: Sarımsak kanı temizleme çok etkili olduğu gibi, karaciğerdeki bazı enzimlerin üretimini de yardımcı olmak gibi çok büyük bir görev üstlenir.
  • Bitkisel Çay: Bitkisel çay vücuttan toksik maddelerin atımında mükemmel bir kan temizleyici madde olarak karşımıza çıkmaktadır. Hazırlanışında aktarlarda bulmakta hiç zorlanmayacağımız bitkiler kullanılır. Bunlar; Zencefil,Nane,Elma Kabuğu,Karahindiba,Tarçın gibi doğal maddelerdir.
  • Avokado: Vücut ve cilt için çok yararlı bir meyve olan avokado, kan taşıyan damar olan arterden toksik maddelerin arındırılmasında rol oynar. Oksidatif stresin etkilerinden cildimizi korur ve E vitamini açısından da oldukça zengindir.
  • Havuç: Havuç vitamin ve mineral açısından çok zengindir. C vitamini, Manganez, Potasyum, Pantotenik asit, Lif, Biyotin, Fosfat,B vitamini ,A vitaminin doğal kaynağıdır. A vitamini dermisi uyarır ve deri yüzeyindeki kan akışını hızlandırır. Bunun yanında kanserde oluşan lezyonların eradikasyonuna yardımcı olup hücre çevresinde güçlü bir hücre membranı oluşturmaya yardımcı olur. Sabah uyandığınızda havuç suyu içmek kanın arınmasına ve cildin sağlıklı olmasına ciddi derecede yardımcı olur.
Yazı içeriğindeki maddeler toksik maddeleri atmanın yollarından sadece birkaçıydı. Bu maddeler bizlerin sağlıklı yaşamasının doğal yollarla ne kadar mümkün olabileceğinin kanıtı niteliğindeydi. Her gün bu işlemlerin yapılması mümkün olamayabilir ama elimizde geldiğince bu bunları uygulayarak sağlıklı ve rahat yaşamayı kendimize bakan yönüyle yapabiliriz. Bu arada sarımsak ve soğanın pişirilmesi bu toksik etkinin kaybolması anlamına gelmektedir.

Yemeklerimizde kullandığımız çeşitli baharatlar; kimyon,sumak,zerdeçal,pul biber gibi toksik maddelerin vücudumuzdan atılmasını sağlamaktadır.
PAYLAŞ
Banner

Danisman Hocam

YORUMLAR:

0 comments: