Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

Kötü nefes ağız kokusu nasıl önlenir

Köyü kokunun sebebi genel olarak tükettiğimiz gıdalardır. Ayrıca uzun süre yemek yememe gibi sebeplerden dolayı da ağız kokusu oluşabilmektedir.Kokunun sebebi olarak fırçalanmayan dişler, diş çürükleri veya diş eti sorunları,boğaz sorunları gibi sebeplerden dolayı oluşabilir.Bu yazımızda ağız kokusundan kurtulmak için en etkili ve doğal çözümleri sizlerle paylaşıyoruz.
1: Bol ve Düzenli Su İçin
Bol ve düzenli olarak su içmek vücudunuzdaki ve boğazlardaki zararlıları ortadan kaldırarak daha ferah bir nefes yolu dolayısıyla ağız kokusunu da önleyecektir. Aynı zaman suda ağız ve boğaz yapısını nemli tutarak bu konuda daha etkili bir yöntem olarak ağız kokularını önlemekte etkili olacaktır.

2: Maydanoz Tüketebilirsiniz
Bitkilere yeşil rengi veren klorofil ve C vitamini açısından zengin olan maydanoz ağız kokusunu gidermede tüketebileceğiniz en etkili bitkiler arasındadır.

3: Portakal – Mandalina Tüketin
A vitamini ve C vitamini açısından zengin olan portakal ve vitamin ağız ve diş sağlığını koruyarak diş çürüklerini engellemede faydası olacak ve ağız kokusunu gidermede etkili olacaktır.Günün herhangi bir sayesinde tüketerek ağız kokusunu engelleyebilirsiniz.

4: Yoğurt
Yoğurtta bulunan besin maddeleri ve özellikle faydalı probiyotik bakteriler sindirim sistemini düzenler ve mide ortamına uyum sağlayarak içten gelen nefes kokularından kurtulmanız için en etkili gıdalar arasındadır.Aynı zamanda yoğurtta bulunan kalsiyum sayesinde dişleriniz daha sağlıklı ve güçlü olacaktır.

5: Nane
Nane içinde bulunan C vitamini ve esansiyel tat ve aroması sayesinde ağız kokusunu gidermek için en etkili bitkiler arasındadır.

6: Karanfil
Karanfilde ağız sağlığını koruyan ve ağız içim mikroplarını öldüren etkili gıdalar arasındadır. Aynı zamanda hoş kokusu ile ağız kokusunu gidermedeki  faydası olacaktır.

Hangi Gıdalar Ağız Kokusuna Sebep Olur?
Genel olarak  çiğ olarak tüketilen soğan ve sarımsak kötü koku bırakan gıdalar arasındadır.Bu gıdaları pişirerek tüketmeye ve sade olarak değil yemek içine katarak tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Aynı zamanda yağda kızartılmış gıdalar da ağız kokusuna sebep olmaktadır.Aynı zamanda aşırı şekerli gıdalarda dişlerinize ve diş etlerine hasar vererek ağız kokularına sebep olmaktadır. Mümkün oldukça dişlerinizi fırçalamaya özen gösterin. Sabah akşam mutlak fırçalayın. Gün içinde ağız ferahlatıcı su ile ağzını çalkalayabilirsiniz. Ek olarak yanınızda limon suyu bulundurarak gün boyu bu suyu içerek ağız kokusunu giderebilirsiniz.
PAYLAŞ
Banner

Danisman Hocam

YORUMLAR:

0 comments: