Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

Kuru ve çatlak dudaklar tedavi etkili gıdalar

Özellikle aşırı soğuk ve sıcaklarda dudaklarda çatlaklar ve kuruluk oluşabilmektedir.Konuşma zorluğu veya acılar oluşabilmektedir. Aynı zamanda kötü bir görüntü oluşmaktadır. Bu yazımızda kimyasallardan uzak en doğal şekilde dudakların çatlak ve kuruluğunu önlemek için en etkili gıdaları sizler için listeledik.
1:Hindistan Cevizi Yağı

Özellikle batıda kullanımı fazlasıyla artan hindistan cevizi yağı kuru dudaklar için en etkili ve doğal gıdalardan biridir.Ufak bir miktar hindistan cevizi yağını dudaklarınıza sürerek kuruluk ve çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda vücutta meydana gelen çatlak içinde kullanabilirsiniz.

2: Salatalık

Genelde salatalığı özellikle bayanlar gözleri şişlikleri önlemek ve parlaklaştırmak için kullanmaktadır. Kuru dudaklar içinde salatalık uygun bir tercih olacaktır.Soyulmuş hıyarları dudaklarınıza koyarak 10 dakika kadar beklettikten sonra yumuşama ve dudaklarınızdaki nemlenmeyi hissedeceksiniz.

3: Zeytinyağı

Yine en doğal ve etkili tedavilerden biri de zeyinyağı olacaktır. Bir miktar zeytin yağını dudaklarınıza sürün ve 10 dakika beklettikten sonra durulayın.Hem dudaklarınızı tazeleyecek hem de çatlak ve kuruluğu önleyecektir.

4: Limon Suyu

Dudaklarınız renksiz ve kuru ise limon suyu kullanabilirsiniz.Balla karıştırarak daha etkili bir hale getirebilirsiniz.Ancak çatlamış dudaklara limon suyu kanatabilir bu yüzden sadece kuru dudaklar için limon suyu önermekteyiz. Ek olarak limon suyu satın almayın limon alıp suyunu kendiniz sıkmanız daha etkili olacaktır. marketlerdeki hazır limon sularını tavsiye etmiyoruz.

5: Yeşil Çay Poşetleri

Kullandığınız yeşil çay poşetleri yüz ve dudakları kuruluktan korumak için etkili yöntem olacaktır.İçtiğiniz yeşil çay poşetlerini poşeti ılık hale getirdikten sonra dudaklarınızda bir süre bekletmeniz etkili olacaktır.Ayrıca poşet çayların farklı kullanım alanları için yazımıza göz atabilirsiniz. https://gidabilinci.com/poset-caylarin-ilginc-farkli-kullanim-alanlari-nelerdir

Ek olarak bol su tüketmeli, sok soğuk ve sıcak havalarda dikkat etmeliyiz. Evde veya odamızda aşırı kuru havadan kaçınmalı bir şekilde evimiz özellikle uyuduğumuz odayı nemlendirmeliyiz. Dudaklarınızı emmekten de kaçınmanızı tavsiye ederiz.Çatlak derileri soymayın ve dudaklarınıza mümkün olduğunca dokunmayın.
PAYLAŞ
Banner

Danisman Hocam

YORUMLAR:

0 comments: