Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

Tereyağı faydaları

1:Laktoz İntoleransı
Laktoz intoleransı  tolore edemeyen birçok kişi yoğurdu kolay bir şekilde sindirebilir. Eğer tahammül edemiyorsanız  yoğurt yerine ayran içmeniz kalsiyumunuzdan emin olmanızı sağlar.

2:Baharatlı Bir Yemekten Sonra Mideyi Söndürür

Baharatlı yiyecekler mide astarını tahriş eder. Bu tahrişi engellemek için baharatlı yiyeceklerden sonra ayran içmek oluşacak tahrişi engeller. Süt ve süt ürünlerinin içinde baharatları nötralize eden ve vücud sistemlerini soğutan  bir protein bulunmaktadır.

3:Dehidrasyonu Engeller

Su, yoğurt, tuz ve baharat kombinasyonu vucüddaki su ve eloktroilit kaybını dengeler. ayran içmekte vücudumuzdaki dehidrasyon kaybını önler.

4: Sindirimi Geliştirir

Süt unu baharatları vücudumuzdaki hazımsızlığı ve aşırı burpingmeyi önleyen madelerdir. Yoğurt probiyotiklerle yüklüdür buda sindiriminiz ve bağışıklığınıza kadar herşeyi geliştirmektedir.

5:Kolesterolü,  Kan Basıncını Düşürür Ve Kanseri Önler

Süt yağ molekülleri, ayran suyunda kolestrolü düşüren ve antiviral, antibakteriyel ve antikarsinojenik özelliklere sahip bir biyoaktif protein içermektedir. Bunu her gün düzenli bir şekilde içmek kan basıncınızı büyük ölçekte azaltabilir.

6:Asitliği Savurur

Yemekten sonra asit reflüsü çekenler. Diyetinize ayran dahil etmeye başladığınız zaman, zencefil ve baharat asitliğin üstesinden gelmeye başlar ve ayran midenizi soğutur ve tahrişi önler.

7:Kalsiyum Alımınızı Arttırır

Bir bardak sütün verdiği kalsiyum yaklaşık  300 mg içerir. Bir bardak yoğurdun içerdiği kalsiyum ise 420 mg dır. Günlük diyetinize düzenli bir şekilde bir bardak ayran ekleyerek 350 mg kalsiyum  arttırmış olursunuz.

8:Yağları Yıkar

Her yemekten sonra bir bardak içerseniz kendinizi daha hafif ve rahat hissedersiniz. Çünkü: Özofagusunuzu ve karnınızı kaplayan yağı yıkar, rahat ve hafif hissetmenizi sağlar.

9:Birkaç Çeşitli Besinler İçerir

Tereyağı, protein, potasyum ve B vitaminleri için iyi bir kaynaktır. Bu besinler bağışıklığı artırır, hormon sentezini etkinleştirir, rahat bir uykuyu sağlar.
PAYLAŞ
Banner

Danisman Hocam

YORUMLAR:

0 comments: