Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

Zeytinyağının faydaları

Zeytinyağı, insanlar tarafından yüzlerce yıl önceden beri şifa kaynağı olarak görülmektedir. Zeytinin ezilerek yağının çıkartılmasıyla oluşan bu mucizevi şifa kaynağı uzun süre muhafaza edilebilir bir yiyecek olmasıyla da avantaj sağlar. Her derde deva denebilecek nitelikteki zeytinyağı, içinde bulunan maddelerle bizlerin sağlığını olumlu yönde etkiler.
Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?
Zeytinyağı özellikle cilt problemleri, zedelenmeler için bire bir doğal bir tedavi yöntemidir. Özellikle içinde ne olduğunu bilmediğimiz kremleri kullanmak yerine zeytinyağıyla sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Zeytinyağı yıpranmış saçların onarılması içinde oldukça etkilidir. Zeytinyağı tüketerek şu rahatsızlıklarımıza şifa bulabiliriz.
 1. Sindirim problemleri
 2. Kabızlık
 3. Kalp krizi riskini azaltır.
 4. Kalp ve damar problemleri
 5. Hücreleri yeniler
 6. Beyin hücreleri için yararlıdır, unutkanlığı azaltır.
 7. Romatizma hastalarına şifa olur.
 8. Diyabet
 9. Bağırsak yaraları
 10. Basur.
 11. Kanser riskini azaltır.
Bunun gibi bir çok sorunu önler ve tedavi sürecini hızlandırır. Zeytinyağı çocuklarımızın gelişimi içinde oldukça güçlü bir yiyecektir.

Zeytinyağı ile Pratik Kürler

1:Saçınızın parlak görünümü ve beslenmesi için 5 yemek kaşığı zeytin yağı ve iki çiğ yumurtayı iyice karıştırın. Kürü masaj yaparak saçınıza yedirin ve bir boneyle saçınızı kapatın. 15 dakika sonra suyla durulayın.

2:Zeytinyağı ve limonu karıştırıp yatmadan önce tırnaklarınıza sürdüğünüzde tırnak kırılmalarını önleyip tedavi edebilirsiniz..

3:Üç yemek kaşığı zeytin yağı ve üç kaşık su ve çiğ sütü iyice karıştırıp egzamalarınıza kullandığınızda bu size iyi gelecektir.

Has Zeytinyağı

Birçok şekilde yemeklerde, evde hazırladığımız kürlerde kullandığımız zeytinyağının doğal ve gerçek olması yaptığınız uygulamaların daha etkili olmasını sağlar. Daha sağlıklı doğal zeytinyağı yemeklerinize gerçek bir lezzet katar. Sizde hayatınıza zeytin yağından yapılmış ürünleri sokarak daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Örneğin zeytin yağından yapılmış sabun ve şampuanlar kullanarak cilt ve saç sağlığınızı koruyabilir, sivrisineklerden cildinize kimyasal yerine zeytinyağ sürerek kurtulabilirsiniz. Sağlıksız yağlar yerine doğal zeytinyağını yemeklerinizde tercih edebilirsiniz. Zeytini olduğu gibi kahvaltıda tüketerek de faydalanabilirsiniz. Ancak her zaman olduğu gibi zeytinyağı da olasa hiç bir şeyin aşırısı iyi değildir.
PAYLAŞ
Banner

Danisman Hocam

YORUMLAR:

0 comments: