Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

2018 temennilerim

Merhaba çok değerli #danismanhocam takipçileri
Yeni yılınızı en içten kutlarım.Dilek veyahut dua etmekten öte bu yeni yıl neleri yapmayı istediğimi açıklayacağım.Ben geçmiş öyle ya da böyle yaşadım anlatmak istemiyorum pek bir şey yok.Bir şey söyleceğim bir bakımdan hedefleri şuan sıralayacağım ya bunu kâğıt üstüne yazmak gerekli yani söz uçar yazılan kalır.Her neyse şöyle birkaç saniye düşüneyim,
1-İlk olarak bundan sonra dişlerimi fırçalamaya karar verdim sabah kahvaltıdan sonra ve yatmadan önce.Evet bunu alışkanlık yapacağım.Senelerdir fırçalamadım çünkü kimse bana alıştırmadı vs.Bu ilk adım basit deyip geçmeyin bak vala ben bu yaşıma kadar diş sağlığım iyi değil diye yeri geldi utandım yeri geldi kendimden de utandım çünkü hayattaki en önemli şeyin sağlığımız olduğu ertelemek zorunda kaldım.Artık üstümde hiçbir zorluk yok.Kendimi kısıtlanaktan bıkmıştım iyi oldu daha iyi de olacak.Üşengeçlik bununla birlikte alışkanlık halimi ortadan kaldırır.
2-Kendimi kısıtlandığımı hissettiğim an ordan kurtulurum.Yaptım bunu daha önce pişman değilim.Size söylüyorum eğer siz ne olursa olsun yapmak isteyipte yapmanız engelleniyorsa terk edin cesur olun.Ölüm değil bu imkansızlıkta değil eliniz tutuyor mu evet ayağınız çalışıyor mu evet eee tipin boşversene sabancının tipi çok mu yaşıklı.
3-Plan kaba taslak hazırlanan yığındır.Elbet plan olmalı bugün şu yemeği yapıp doyacağım.Bugün şu işleri halledip teslim edeceğim.Aksilikler peki? Çocuğum kafasını yardı hurra apar topar şuraya.Plan nasıl olmalıdır detayını teknik özelliğini hiç açmayacağım zaten aşağı yukarı bellidir fazlası yükleyipte eşşek olacağına birike birike ‘çözümler’ ürettin mi tamam.Hiç öyle kolay mı sanıyorsun hayatı aloo? Evet aynen kolay sanıyorum.Bunu büyüten beni yok sayan makine sayan ben değilim söyleyen sensin! Özgüvenim yoksa ben niye varım ki bu hayatta? Fazla görünelim çocuk parası doğum masraf maaş artar düşüncesizliğimi kurtaracak.
4-Düzenli kitap okumak mı oo alırım.Burası benim sitem olduğu için hüzünlerimi bende olmasını sizde yokmuş gibi algılamayın kendimden çıkarıyorum.Malesef hiç bu alışkanlığı da edindirmedim peder bana hep kızardı bağırırdı ne bu boş kitapları okuyorsun git ders çalış illaki ders geberene kadar ders derdi geberiyordum haberi bile olmadı.Bunu bilmeden söylese tamam diyeceğim ama bizzat kendim defalarca söyledim boş iş demişti.Önce sınavlar o sonra git şu konuyu çalış diye diye soğuttu beni.Bunun hüznünü yıllar sonra üniversiteye geçerken farkına vardım.Arkadaşlar kitap size konuşmayı öğretir.Kuranda bile yazar Allah’tan gönderilen ilk emir okuyun der diyor ki oku ki doğruyu,yanlışı gör.Ders kitapları okuman konuyu anlamana yetmez vallahide dışardaki komşuyla selam vermekten başka konuşulmuyorsa bir söylesin ne diye bu dünya da varız.Ye iç sıç.Ben bu büyük eksikliğimi tamamlamak istiyorum çünkü bu acı çok farklı.Ağzın tutuluyor olum hadi alışkanlığın yok ee iş yerinde patronla matematiğin türevi üzerine mi konuşacaksın.Ayıptır yazıktır.Kendi kendini cahil bırakmak ahmaklık.Paran mı yok çok mu pahalı kitaplar evet öyle kitaplar çok ama çok pahalı bunun üstesinden gelmek elinde.
5-Sosyal aktivite olarak nerede bulunuyorsam arkadaşlar edineceğim.Hiç arkadaşım yok varda şöyle adam gibi arkadaşım olmadı bu özellikte malesef elimden olmadan müdahalelerden dolayı olmadı bu omayınca ben insanların hepsi kötüdür olarak anladım iyi olan ancak bu iyi denince gibi bir saçmalıklarla yetiştim.
6-Niversitemin bitmesi ve kpss mücadelem kararlılıkla başarıyla mesleğime atanmak istiyorum.
7-Yapamadığım o kadar çok şey var ki bundan ötürü anlık  yaşanmışları da bir güzel yıpratmak isteyerum.
8-Kapalı kendini örten kız istemiyorum.
9-Dışarda gezmek istemiyorum.Değişen bana katacak hiçbir şey yok gördüklerimden dolayı elbet bunları söylüyorum, çikolatayı yok büskivitin üstüne yok ekmeğe sürüp sürüp yeniymiş kandırmacalıklar.Çok dolaştım ben arkadaşlar siz sadece şu bildiğiniz istanbulda üstünüzde montsuz,cebinizde para olmadan,2 gece barının ben size gezmeyi sevdiririm!
10-En kıyak telefonumu almışım öyle yükseklerde bir isteğim yok.Bunu belki alınmamışlıklardan da istemediğim için olabilir.
11-Diğer tüm insanlardan hadi isteğim diyelim birbirimize saygı duymak.Saygı nedir bilmek.Hiç bir vakit ben aileme küsmedim suçlamadım şahsiyetlerine değil sadece davranışlarından şikayetçi oldum.
12-Bu kadarcık mı hani evlilik falan yok mu gönül işleri? Yok o işler üniversiteden mezun olmadan olmuyor yazıktır günahsız birini daha olgunlaşmadan oyun oynamak bu ki bu sıkılınca sinirlenince kaybolasın.
13-Başka?! Dünya barışı,iyilik team mı dahası sonra hele bir hayırlısıyla üniversite bitsin asıl mesleğe atanayım evlenmesem olur.Dimi yani ne diye cahil işsize takılayım.
PAYLAŞ
Banner

Danisman Hocam

YORUMLAR:

2 comments:

  1. Güzel bir liste olmuş :) Şimdi sıra uygulama kısmında :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Küçük istekler de var aslında bir film senaryo yazmak ya da bir şiir bir beste olabilir.Bu ufak istekleri yukarıdaki uygun maddenin içinde koyup düşünülebilir.Uygulama kısmına gelince nasıl diyeyim olması gerek tabi yanımda biri insan olsa sevgili yahut dost olsa fena olmazdı değil mi 😒

      Sil