Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

CİLDİMİZ İÇİN YAPMAMIZ GEREKEN 5 ŞEY

Hepimiz sağlıklı bir cilde sahip olmak için bir sürü şeye para veriyoruz. Daha sağlıklı ve genç bir cilt için aslında çok fazla uğraş göstermeye gerek yok. Tabi tamamen özeni elden bırakmamak lazım:
1.      1. YÖNTEM: SAĞLIK BESLENME VE BOL SU İÇMEK;
Sağlıklı bir cilt için bol su içmek kadar beslenmemizede özen göstermemiz gerekir. Nasıl düzensiz ve sağlıksız beslenme sağlığımız etkiliyorsa aynı şekilde cildimizide etkiliyor. Özellikle vitamin, mineral ve omega 3 bakımından zengin besinlere ağırlık vermek gerekir. Bu şekilde cilt her zaman tazeliğini ve nemini korur. Tabii günde en az 2 litre suyumuzu içmeyide ihmal etmiyoruz.

2.       2.YÖNTEM: MAKYAJ FIRÇALARININ TEMİZLİĞİ;
Bunun üstüne uzunca bahsetmeyeceğim. Sonuçta cildimiz temiz tutmak yetmez aynı şekilde fırçalarımızıda temiz tutmalıyız. Aksi takdirde bakteri ve mikrop yuvası olurlar. Ben haftada 1 makyaj fırçalarımı güzelce yıkayıp kendi kendine kurumaya bırakıyorum. Sonuçta her şeyin başı temizlik :)

3.       3. YÖNTEM: MAKYAJ MALZEMELERİN SON KULLANIM TARİHLERİ;
Birçoğumuz, buna bende dahilim makyaj malzememiz bitmeden atmıyoruz. Aslında bu yanlış bir durum çünkü makyaj malzemelerinin üstünde açıldığı günden itibaren ne kadar süre kullanılabileceğine dair son kullanım tarihi mevcut. Tarihi geçen ürünler bozulmaya başlar ve bozuk ürünleri kullanırsak ne kadar sakıncalı olacağını yazmam gereksiz. Sonuçta makyaj yapıyorsak hakkın da bilgi sahibi olmuşusuzdur.

4.       4. YÖNTEM: DOĞAL ÜRÜNLER;
Zaten hassa bir cildiniz varsa kimyasal içerikli, parfümlü, silikon, alkol, sülfat gibi ürünleri içeriğinde barındırmayan ürünleri tercih etmelisiniz. Aslında sadece hassas ciltliler değil hepimiz olabildiğince temiz içerikli ürünler kullanmalıyız. Günlük cilt bakımımızda da evde hazırlayabileceğimiz doğal yöntemler, maskeler uygulayarak yapmamız daha sağlıklı olur.

5.       5. YÖNTEM: CİLT TİPİNİZİ BİLİN;
Öncelikle cilt tipinizi öğrenin ve bakımlarınızı, alacağınız ürünleri ona göre seçin. Yağlı bir cilt tipine sahipseniz yağ bazlı değil su bazlı ürünler kullanmalısınız. Gözenek sıkılaştırıcı ürünler cildin yağ dengesini korumaya yardımcı olur. Kuru ciltliyseniz düzenli olarak nemlendirin.

ÖNEMLİ!: Eğer ciddi cilt problemleriniz varsa öncelikle bir Cildiye’ye başvurun!
PAYLAŞ
Banner

YORUMLAR:

0 comments: