Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

GÖZLERİ BÜYÜK GÖSTERMENİN 7 YOLU

Makyaj sayesinde yüzümüzde istediğimiz yere dikkat çekebilmemiz mümkün. Bugün dikkat çekeceğimiz yer gözlerimiz olacak. Etkileyici ve büyük bakışlara sahip olmak için bazı makyaj hileleri yeterli olur.
-      Göz Altı Morluklarından Kurtulun!
Göz altları yüzümüzün en hassas bölgesidir. Yorgunluk, uykusuzluk gibi etkenler hemen gözümüzün altına yansır ve göz altında morluklara sebep olur. Tabi benim gibi genetik olarak yoğun göz altı morluklarınız varsa özellikle ergenlik çağlarında bu duruma kafaya takabilirsiniz. Buna engel olmak için evet çok güzel göz altı kapatıcıları var ve kullanmaktan çekinmeyin ama sağlıklı göz altı için günlük bakımlarınıda ihmal etmeyin. Hergün sabah ve akşam güzelce nemlendirin, sağlıklı beslenmeye gayret edin ve uykunuzu düzene sokup tam almaya özen gösterin. Böylece iyi gözler için ilk aşamayı halletmiş olduk.

2-      Kaşlarınızı Belirginleştirin!
Kaşlar yüzünüzdeki ifadeyi belirgin hale getirmede ki en büyük unusurlardan biridir. Kaşlarınızı belirginleştirdiğinizde bakışlarınız bile değişir. Kaşlarınızı ne çok ince nede çok kalın yapın. Zaten kalın kaş gözleri olduğundan daha küçük gösterir, ince kaşlarsa ifadenizi zayıflatır.

3-     Eyeliner Sürerken Dikkat!
Eyeliner sürmek hepimiz için çileli bir durum. Ama Eyeliner’ı uygulamaya gözlerin iç kısmı yerine ortasından başlarsanız hem göz kapağında meydana gelen düşüklüğü kamufle edip gözleri büyük gösterirsiniz hemde eyeliner kontrolü biraz daha sizin elinizde olur.

4-      Maskara Sürümünün Önemi!
Eyliner uygulamasında olduğu gibi maskarayıda göz kapağının ortasındaki kirpiklere yoğunluk verilmeli. Böylece daha dolgun ve uzun kirpikler elde etmiş olursunuz ve bu sayede gözleriniz daha açık ve büyük görünür. Tabii maskara seçimi çok önemlidir. Tek tek ayıran ve kıvıran maskaraları tercih etmeye gayret edin. Ama ben önce kirpiklerimi kirpik kıvırıcısıyla kıvırıp maskaradan önce maskara bazı sürüp üstüne maskara uygulamayı tercih ediyorum.

5-      Far Rengi Seçimi!
Eğer far uygulayacaksanız açık tonlara ağırlık vermelisiniz. Koyu renkle biraz göz kapağının katlanma bölgesine ve biraz dışına doğru uygulayıp açık renkli farlarıda göz pınarlarına ve kaş altı kısmınıza uygulayarak daha etkileyici bakışlara sahip olursunuz.

6-      Ten Rengi veya Beyaz Göz Kaleminin Önemi!
Gözaltına uygulayacağınız beyaz yada ten rengi göz kalemi gözlerin daha büyük görünmesine yardımcı olur. Hatta ten rengi göz kalemi gözünüzün kırmızılığınıda nötürlediği için özellikle ten rengi göz kalemini makyaj çantanızdan eksik etmeyin derim.

7-      Dudaklarda Gösteriş Yapmayın!
Eğer gözlerimiz ön planda olacaksa dudakları geri planda tutmamız gerekir. Eğer hem gözler hemde dudakları ön plana çok çıkarırsak ifademiz basitleşir. O yüzden daha açık veya nude tonlar tercih edilmelidir.

Bu tip makyaj hileleri sayesinde yüzünüzde belirtmek istediğiniz yerler daha güzel bir şekilde ön plana çıkarıp ifadenizi dahada güzelleştirebilirsiniz :)
PAYLAŞ
Banner

YORUMLAR:

0 comments: