Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

GÜNE POZİTİF BAŞLAMANIN 9 YOLU

  Güne güzel ve iyi bir başlangıç yapmak çok önemli. Çünkü bütün günümüzü etkileyecek önemli bir husustur. Hayatınızda ne olursa olsun her sabah negatifliği bir kenara atmak ve güne pozitif başlamak gerekir. Sonuçta yeni bir gün yeni bir başlangıç demektir.
1
-      Güne Mutlu Başlayın!
Dedim ya güne nasıl başlarsak öyle gider diye pozitif başlarsak pozitif gider asık, hayattan zevk almaz , mutsuz ve negatif olursanız gününüz olumsuz geçer.

2-      Eğlenceli Bir Alarm Seçin!
Sabah duyduğunuz sesin keyfinizi kaçırmaması önemli. Sevdiğiniz bir şeyler çalarsa güne daha mutlu başlayabilirsiniz.

3-      Hazırlıklarınızı Geceden Yapın!
Evden çıkış hepimiz için telaşlı ve aceleci bir durumdur. Ama hazırlanabilmeye daha fazla vakit ayırmak istiyorsanız giyeceklerinizi çantanızı hatta montunuzu ve çantanızı bile yatmadan önce bir yere koyun. Böylece daha az stresli ve telaşlı olur.

4-      Esneme Hareketleri Yapın!
Uyandğımızda kaslarımızı esneterek hareket ettirmemiz önemli. Hem sağlık açısından kan dolaşımını düzene sokar hemde mutluluk hormonu salgılayarak güne pozitif başlamamıza yardımcı olur.

5-      Kahvaltı Şart!
Sabahları çok aceleniz varsa bile küçük bir kahvaltıyı ihmal etmeyin. Öğlene kadar aç durmamız kan şekerimizi ciddi oranda düşürür ve daha fazla yiyerek hem daha fazla kalori alırız hemde hızlı yemek yemek yediğimiz için sağlığımıza olumsuz etki eder. Ama evde yapamam vaktim çok az diyorsanız dışarıdan satılan poğaçalar yerine evde hazırlayacağınız sandviçler daha sağlıklı olacaktır. Ben akşam yatmadan hazırlayıp güzelce sarıp buz dolabına koyuyordum, sonra işe gidince işe başlamadan önce yiyordum. Ayrıca kahvaltı tüm gün enrjik ve zinde olmanıza da çok yardımcı oluyor.

6-      Kahvesiz Asla!
Kahve mutluluk hormonu salgıladığı için gününüzün pozitif geçmesine yardımcı olacaktır.

7-      Gece Yemek Yemeyin!
Hepimiz geceleri acıkıyoruz ve kendimizi buzdolabının önünde buluyoruz. Ama uzmanlar kaliteli ve iyi bir uyku için yatmadan 4 saat önce yemeği kesmemizi tavsiye ediyorlar. Ayrıca gece kaçamakları kilo olmamızada vesile olur. Kiloda bir çoğu hastalığın başı sayılır aslında.

8-      Evcil Hayvanınız Varsa Onlara Vakit Ayırın!
Eğer evcil bir hayvanınız varsa sabahları 1 dakika dahi olsa onlara vakit ayırın. Onlarla geçirilen zaman bütün negatiflikleri bizden uzak tutarlar.
9
-      Motivasyonunuzu Arttıracak Planlar Yapın!

Evet gün boyu ya çalıştık yada okula gittik. Doğal olarak kendimizi yorgun ve mutsuz hissederiz. Günün sonunda veyada haftasonu için arkadaşlarınızla, ailenizle aktivite planları yapın. Bu tarz planlar hem günün veya haftanın daha hızlı geçmesini sağlar hemde eğlenceli zaman geçirmek rahatlamamızı sağlar ve böylece stresten uzak kalmış oluruz.
PAYLAŞ
Banner

YORUMLAR:

0 comments: