Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

HIZLI SAÇ UZATMA YÖNTEMLERİ

 Bugün saçlarımı kestirdim. Ciddi oranda kısaldı. Son zamanlarda bir türlü engelleyemediğim aşırı saç dökülmem vardı. Saçlarımda ısıl işlem, saç kurutma yada boya yoktu. Sürekli bakım yapardım. Fakat sağlıklı olsalar da saçlarımda yağlanmama sorunu olduğu için uzaması yavaştı. Benim gibi bir anda kısacık kestirdiğiniz saçlarınızdan pişman oldunuz, benim gibi kısaltma zorunda olduğunuz için veya da önemli bir davet düğün gibi ortamlar için bir an önce saçlarınızı uzatmak istiyorsunuz. İşte bu yazım tam size göre! Ben bu yöntemlerin bir kısmını uyguladım bir kısmını uygulama programıma aldım. Hızlı bir şekilde saç uzatmak için mucize beklemeyin ancak bu önerilerle sağlıklı bir şekilde saçlarınızı uzatabilirsiniz.

1 - Masaj Yapın:
  Duştayken ıslak saçlarınıza saç kökünden başlayarak öne doğru masaj yapın. Hem günün stresinden arınacaksınız hem de saç köklerinizdeki kan akışı hızlanacak.

2 - Kestikçe Uzar Efsanesine İnanın:
  Evet birçoğumuz saçlarını kestirmekten korkar. Bunun nedeni ‘uçlarından kestireceğim’ derken bir anda kısalan saçlardır. Ancak saçlarınızın uçlarındaki kırıkları aldırmanız daha sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Sağlıklı bir saç ise daha hızlı uzar.

3 - Saç Kremini İhmal Etmeyin:
  Şampuan saçınızdaki kiri ve yağı arındırırken, saç kremleri besleyici özelliğiyle saçınıza sağlıklı ve parlak bir görünüm katar. Saçınızın doğal yağ dengesini bozmamak için banyo rutininizde ara ara şampuan adımını atlayın. Sadece az miktarda saç kremi uygulayın.

4 - Saç Şekillendiricilere Veda Edin:
  Eğer gerçekten saçınızı kısa süre içinde uzatmakta kararlıysanız saç düzleştirici ve maşalarla vedalaşın. Yüksek ısı saçlarınıza zarar verir ve yıpratır. “Kullanmadan asla” diye düşünüyorsanız ısıdan koruyucu saç bakım ürünleri uygulayın.

5 - Kapanışı Soğuk Suyla Yapın:
  Duştan çıkmadan önce birkaç saniye saçınızı soğuk suyla durulayın. Bu sayede ısıdan kaynaklı saç yıpranmasının önüne geçmiş olur ve nemi saçınıza hapsedersiniz. Ayrıca çok sıcak suyla saçınızı yıkamak hem saçlarınızı yıpratır hem güçsüzleştirir.

6 - Beslenmenize Özen Gösterin:
  Beslenmenizde protein, C ve E vitaminine yer vermek önemli. Örneğin protein bakımından zengin yumurtada aynı zamanda saç dökülmelerine karşı kullanılan Biotin de yer almakta. Kan akşınınızı düzenleyen E vitamini daha sağlıklı saç kökleri demektir. Daha sağlıklı saç kökleri ise daha hızlı uzayan saçlar sağlar. C vitamini ise vücutta kollajen salgılayarak sağlıklı bir cildin ve saçların güvencesidir.

7 - Yastık Kılıfınızı Değiştirin:
  Uzmanlar pamuk yastık kılıflarının daha fazla sürtünme yarattığını bu nedenle daha çok saçları döktüğünü ve karıştırdığını belirtiyor. Saten kumaştan bir yastık kılıfı tercih edebilirsiniz.
PAYLAŞ
Banner

YORUMLAR:

0 comments: