Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

İYİ HİSSETMEK İÇİN TAVSİYELER

 İyi hissetmek için ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız, öncelikle sizi tebrik ediyorum! Çünkü bunu kabullenmek en zorudur ki ayrıca, kendinizi sevdiğinizi ve hayata dair umudunuz olduğunu da gösterir.

  Sigmund Freud diyor ki: ‘Her insan, kendine anne baba olmak zorundadır.’ Evet, iyi hissetmek için çaba göstermek, kendinize şefkat vermenin en kestirme yoludur.

Bir Bardak Su İçin:
  Suyun iyileştirici gücü vardır, ruhumuzu ve bedenimizi güzelleştirir. İyi hissetmek için bir bardak su için ve bunu gün boyunca 14 kez tekrarlayın. Zamanla olumsuz ruh halinden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Çikolatalı Kek Yapın:
  Tarçın, ceviz, kakao ilave edilmiş bir kek pişirmek, hem kokusu hem tadıyla kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Yemek yapmak çoğu insan için terapi gibidir, sorunlarına çözüm bulmasını sağlar. Bu yöntemi denemeye ne dersiniz? Ama bu kekten sadece 1 dilim yiyin! Eğer fazla yerseniz kilo alabilirsiniz.

Ilık Bir Duş Alın:
  İyi hissetmenin basit ve etkili yollarından biri ılık duş almaktır. Tarçın, vanilya, portakal gibi ruha iyi gelen kokulardan sabun veya duş jeli kullanıp kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Bu aynı zamanda vücudunuzdaki toksin ve zehirlerden arınmamıza yardım eder.

Şükretmek İçin Mola Verin:
  Eğer kendimizi iyi hissetmiyorsak, hayatımızdaki eksik ve olumsuzluklara odaklanırız. Oysaki şükretmek, iyi hissetmek için mükemmel bir yoldur. Karnınızı doyuracak yemeğiniz, başınızı sokacak bir odanız, sizin seven arkadaşlarınız olduğu için şükredin.

Görüntünüzü Değiştirin:
  İyi görünmek, iyi hissetmeye yardımcı olur. Saçlarınızı şekillendirin, hafif bir makyaj yapın, temiz ve sevdiğiniz bir kıyafetinizi giyin. Aynanın karşısına geçip kendinize bakın ve daha iyi hissetmek için kendinizden güç alın. Göreceksiniz, bu değişim size gerçekten mutluluk verecek.

Sorunun Kaynağına İnin:
  Bazen, kötü hissetmenin sebebi ayrılık, ihanet, terk edilme, ailesel veya maddi problemler olabilir. Bunlara üzülmek en doğal hakkınız ama bir çözüm bulmanız gerekiyor. Hissettiklerinizi bir kağıda yazın ve üzerinde düşünüp sorunun kaynağına inin; çözüm orada saklı olabilir.

Hareketli Şarkılar Dinleyin:
  Kelimeler sihirlidir, ruh halimizi etkiler. Sürekli arabesk veya yavaş şarkılar dinlerseniz, kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Dikkat edin, spor salonlarında veya alışveriş merkezlerinde hep hızlı şarkılar çalar ve siz de farkında olmadan bu tempoya ayak uydurursunuz.

Bir Sandalyede Oturun:
  Bazen sadece ihtiyacınız olan hiçbir şey yapmadan durmaktır. Bir sandalyeye oturun ve 10 dakika boyunca kıpırdamadan durun. Aklınıza düşünceler gelebilir, onları serbest bırakın, akıp gitsinler. Günde 10 dakika bu alışkanlığı kazanabilirseniz, kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

Spora Başlayın:
  Yerinizden kalkıp ayakkabılarınızı giymek dışarı çıkıp yürümek size çok zor görünüyor olabilir ama iyi hissetmek istiyorsanız, bunu yapmalısınız! Spor sırasında mutluluk hormonları salgılanır ve kendinizi daha zinde hissedersiniz. Üstelik, spor yapmak kilo kontrolüne yardımcı olur hatta kilo verdirir.

İyi Hissetmek İçin Başka Tavsiyelerim de Var:
 -Açık havada 10 dakika yürüyüş yapın.
 -Bir parça bitter çikolata yiyin.
 -Yarım saat uyuyup şekerleme yapın.
 -İmkanınız varsa tatile çıkın!
 -Besin değeri yüksek yiyecekler yiyin.
 -İndirimli alışveriş yapın.
 -Kişisel gelişim kitapları okuyun.
 -Romantik komedi filmi izleyin.
 -İngilizcede yeni kelimeler öğrenin.
 -Tarihte bugün neler olduğuna bakın.
PAYLAŞ
Banner

YORUMLAR:

0 comments: