Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

KANTARON YAĞININ FAYDALARI

  Son zamanlarda kimyasal ürünler yerini Alternatif Tıpa yani doğadan gelen sağlığa bıraktı. Son zamanlarda en çok adı duyulan kantaron yağının faydalarından bahsetmek istiyorum.

Kantaron Yağı Neye Yarar?                     
  Kantaron bitkisinden elde edilen kantaron yağı, cilt problemlerinden ruhsal sorunlara kadar birçok rahatsızlığa iyi gelecek mucizevi etkilere sahiptir. Doğru kullanıldığı takdirde rahatsızlıklar için harika bir doğal tedavi yöntemidir. Kantaron yağını kullanmanın yanı sıra kantaron bitkisini de çay olarak demleyip içebilirsiniz. Şimdi gelelim kantaron yağının şaşırtıcı faydalarına:
·         Kantaron Yağının Mikroplara Karşı Etkisi!
  Kantaron yağı antiseptik özelliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde yaraların mikrop kapmasını ve iltihap oluşumunu önler, kanamaları durdurur. Yaralara bal ile karıştırarak uyguladığınız takdirde antibiyotik görevi görecektir.
·         Kantaron Yağının Yanıklara Çözümü!
  Kantaron yağı, yanıkları hızlı bir şekilde hafifletir ve iyileştirir. Güneşin zararlı ışınlarından korur ve güneş yanıklarını çok kısa bir sürede geçirir. Yanık nedeniyle oluşan ağrıları ve iltihaplanma problemini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
·         Kantaron Yağının Hücre Yenileyici Etkisi!
  Kantaron yağının yaraları çok çabuk iyileştirdiğini belirtmiştik. Hücre yenileme özelliğine sahip olan kantaron yağıyla, ciltteki ölü hücrelerden arınabilir ve cildinizi yenileyebilirsiniz.
·         Kanamalar İçin Kantaron Yağı!
  Kantaron yağının damar büzücü etkisi vardır. Bu etkisi sayesinde kazalarda meydana gelen kanamaları durdurur. Dış kanamaları o bölgeye kantaron yağı sürerek, iç kanamaları ise bir tatlı kaşığı kantaron yağı içerek durdurmak mümkündür.
·         Kantaron Yağıyla Baş Ağrılarına Çözüm Bulun!
  Kantaron yağı, baş ağrısı veya migren problemi yaşayanlar için doğal ilaç niteliğindedir. Kantaron yağını başınıza masaj yaparak uyguladığınız takdirde ağrılarınızı hafifletecektir. Ayrıca çayını demleyip içerek de baş ağrısını dindirebilirsiniz.

·         Kantaron Yağının Pişiklere İyi Gelen Etkisi!
  Kantaron yağı, özellikle yaz aylarında sıcaktan meydana gelen pişik sorununu çözer. Cilt yenileyici özelliğe sahip olduğu için pişiği hızlıca geçirir. Bebeklerde oluşan pişikler için de kantaron yağını kullanabilirsiniz. Ancak hassas ciltleri olan bebeklere uygularken kantaron yağını su ile seyreltmeniz daha doğru olacaktır.
·         Kantaron Yağı Ağrıları Dindirir!
  Kantaron yağı, kas ve eklemlerde meydana gelen ağrıları dindirir. Eklem veya romatizma ağrısı yaşıyorsanız kantaron yağı ile o bölgeye masaj yapabilirsiniz. Ağrılar dayanılmaz oluyorsa, kantaron yağını kekik ve ardıç yağıyla karıştırmayı deneyin. Böylece ağrılar daha hızlı bir şekilde geçecektir.
·         Kantaron Yağı Mide İçin Faydalıdır!
  Kantaron yağı, midede oluşan ülser, gastrit gibi rahatsızları tedavi edici özelliğe sahiptir. Günde bir tatlı kaşığı kantaron yağı içerek mide rahatsızlıklarını tedavi edebilirsiniz.
·         Kantaron Yağı Sindirime ve Bağırsaklara İyi Gelir!
  Kantaron yağından her gün bir tatlı kaşığı içerek sindirim problemlerini ve hazımsızlığı ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca, ishalle karşılaştığınız zamanda ağız yoluyla kantaron yağı almak ishali durduracaktır. Kantaron yağı, hemoroid problemi yaşayanlar için de son derece faydalıdır. Yağını sürerek veya çayını demleyerek kullanabilirsiniz.
·         Cilt Problemlerine Kantaron Yağı
  Kantaron yağı, sedef hastalığını iyileştirici özelliğe sahiptir. Kurumaları ve kaşıntıları hafifletir. Aynı zamanda, saç derisinde oluşan egzama ve kaşıntılara iyi gelir. Saç derisini onarır ve hücreleri yeniler. Kantaron yağını, haftada 1-2 kez banyodan önce saç derisine masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Yaklaşık yarım saat saçınızda bekletmek yeterli olacaktır.

Ayrıca;
·         Kantaron yağını her gün bir çay kaşığı tüketmek kan şekerini düşürür.
·         Kantaron yağı, ruhsal sorunlara veya depresyona iyi gelir. Sakinleştirici özelliğe sahiptir.
·         Alkol, sigara gibi bağımlılıklardan kurtulmaya yardımcı olur.
·         Balgam söktürücüdür. Ağız yoluyla alındığında balgamınızı atmanıza yardımcı olur.
·         Akşamları içeceğiniz kantaron bitkisinin çayı uyku sorununuza iyi gelir.
·         Dudağınızda veya cildinizde çıkan uçuğa bir pamuk yardımıyla kantaron yağı sürebilirsiniz.
·         Menopoz dönemindeki kadınlar için, günde 2-3 bardak kantaron çayı içmek menopozdan kaynaklanan sıkıntıların hafiflemesine yardımcı olur.

Peki Kantaron Yağı Nasıl Yapılır?
  Kantaron bitkisinin çiçeklerinin kurutulmuş olması gerekmektedir. Yarım litrelik bir cam şişenin içine çiçekleri koyun ve üzerini biraz geçecek şekilde zeytinyağı doldurup tülbent gererek şişenin ağzını kapatın. 5 gün güneşte bekletin. Daha sonra ağzını kapatarak yine güneş görecek bir yerde 45 gün bekletin. 45 gün sonunda tülbent yardımıyla süzüp, kullanabilirsiniz.
Kantaron Yağının Zararları Var mı?
  Sizler için kantaron yağının faydalarını listeledim. Ancak herhangi bir sağlık sorununuz varsa, hamileyseniz veya emziriyorsanız kantaron yağı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Bebeklerde kantaron yağı kullanmadan önce de doktora danışmanızı tavsiye ederim.
PAYLAŞ
Banner

YORUMLAR:

0 comments: