Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

PARFÜM KULLANIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

 Parfüm, stilinizi tamamlamanıza yardımcı olur ve etrafa hoş kokular saçmanızı sağlar. Ancak parfüm kullanırken yapılan hatalar, parfümün etkisini azaltabilir. Eğer severek kullandığınız parfümün kokusunun hemen uçup gitmesinden şikayetçiyseniz bu yöntemleri deneyin.


Bileklerinizi Ovuşturmayın!
 Parfümü sıktıktan sonra bileklerinizi birbirine ovuşturmak genelde çoğu kişinin yaptığı bir hatadır. Bilekleri ovuştururken sürtünmenin etkisiyle ten ısınır. Bunun sonucunda ortaya çıkan doğal enzimler parfümün kokusunu değiştirir. Parfümün olduğu gibi kokması için bir kere sıkın ve teninize işlemesini bekleyin.

Parfümü Doğru Yerlere Sıkın!
 Parfümün daha kalıcı olması ve uzun süre kokması için doğru yere sıkmak çok önemlidir. Nabzın attığı yerler parfümün kalıcılığını artırır. Bilekler, boyun, göğüs arası, kulak arkası ve diz araları parfüm için uygun yerlerdir. Parfümünüzü bu yerlere sıkarsanız daha iyi yayılır ve teninizde daha uzun süre kalır.

Parfümü Temiz Tene Uygulayın!
 Parfümünüz güzel kokmasını istiyorsanız kullandığınız bölgenin temiz olması gerekir. Temiz bir ten güzel kokmak için en önemli etkendir. Özellikle banyodan sonra kullanılan parfümün kalıcılığı daha fazla olur. Ciltteki gözenekler banyodan sonra açılır ve kokuyu daha iyi emer.

Parfümü Saçınıza Sıkmayı Unutmayın!
 Parfümünüzün uzun süre kokmasını istiyorsanız saçınıza veya fular gibi aksesuarlarınıza sıkın. Böylece, havayla temas ettikçe etrafa daha çok koku yayarsınız. Mesela teninize sıktığınız bölgelerin de havayla temas eden bölgeler olmasına dikkat edin.

Parfümü Doğru Yerde Saklayın!
 Çevresel faktörler, parfümleri olumsuz etkileyebilir. Fazla soğuk veya fazla sıcak bir ortamda parfüm etkisini yitirebilir. Parfümünüzün ömrünün daha uzun olmasını istiyorsanız banyoda muhafaza etmek yerine, kendi kutusunda oda sıcaklığında saklayın.

Parfümü Cilt Tipinize Göre Seçin!
 Doğru parfüm seçmek için cilt tipine dikkat etmek gerekir. Cilt tipine uygun parfümlerin kalıcılığı daha fazla olur. Kurur ciltlerde parfümlerin kalıcılığı daha az olduğundan kuru cilde sahip kişiler daha yoğun kokular tercih edebilirler veya daha fazla sürebilirler. Kuru cilde sahipseniz parfümünüzün kendi nemlendiricisini veya kokusuz bir nemlendirici tercih ederek cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Büyük Boy Parfümler Tercih Etmeyin!
 Parfüm uzun süre beklerse kokunun içindeki moleküller parçalanmaya başlar ve parfümün kokusu değişir. Ayrıca dayanıklılığı azalır. Standart bir parfümün raf ömrünün 3 ay olduğunu söyleyen uzmanlar, eğer çok fazla parfüm sıkmıyorsanız küçük şişe tercih etmenizi tavsiye ediyor.
PAYLAŞ
Banner

YORUMLAR:

0 comments: