Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

RUJ SÜRERKEN YAPILAN HATALAR

Makyajın olmazsa olmazıdır ruj. Makyajımızı tamamlamak adına sürdüğümüz ruj dudağımızı kusursuz göstermesini isteriz ama yanlış sürülen rujla kötü bir görüntüye sahip olabiliriz. Ruj bir kadın için vazgeçilmez sayılır. Ten ve göz makyajı bazı günler yapamasakda ruj genel bir tamamlayıcıdır. Ama bazen ruj sürerken daha iyi görünmek isterken daha kötü görünebiliriz.
Dudaklarınızı Nemlendirin!
  Cildinizi nemlendirirken dudaklarınızı da nemlendirmeyi unutmamalısınız. Kurumuş ve çatlamış dudakta ruj, kötü bir görünüm yaratır. Bir dudak nemlendiricisiyle veya bitkisel yağlarla dudaklarınızı düzenli olarak nemlendirmelisiniz. Ayrıca arada bir dudaklara peeling yapmak da ölü derilerden kurtulmanızı sağlar ve dudaklarınızı pürüzsüzleştirir. Böylece sürdüğünüz ruj, dudaklarınızı daha güzel bir görünüme kavuşturur.
Dudak Kalemine Doğru Karar Verin!
  Ruj sürmeden önce dudak kalemi uygulamak hem dudak hatlarınızı belirginleştirir hem de rujun altına sürüldüğünde kalıcılığını artırır. Ancak dudak kalemi rengine doğru karar vermek gerekir. Ruj ile dudak kaleminin arasında bir-iki ton renk farkı olmalıdır. Aksi takdirde doğal olmayan bir görünüm ortaya çıkabilir.

Rujun Altına Baz Uygulayın!
  Rujun daha kolay sürülmesi ve daha kalıcı olması için makyaja başlamadan önce dudaklarınıza baz uygulayın. Aynı zamanda nemlendirici özelliği olan bazlar dudaklarınızı kusursuz bir görünüme kavuşturur.

Ruj Sürmeye Doğru Yerden Başlayın!
  Ruj sürmeye, dudağınızın ortasından başlayın. Daha sonra dışa doğru devam edin. Böylece daha kolay ve daha güzel sürebilirsiniz.
Ruju Sürdükten Sonra Dikkat!
  Ruju sürdükten sonra dudaklarınızı olduğu gibi bırakmamalısınız. Dudaklarınızın ruju iyice emebilmesi için dudaklarınızı birbirine değdirerek sürtün. Böylece daha doğal ve daha etkili bir görünüm yakalayabilirsiniz.
Doğru Ruj Rengi Seçin!
  Rujun ten renginize uygun renkte olması çok önemlidir. Dudaklarınız nemli, baz veya kalem uygulanmış olsa bile, yanlış ruj seçimi kötü bir görünüm için yeterlidir. Bu nedenle ruj seçerken ten renginizi göz önünde bulundurmalısınız.
PAYLAŞ
Banner

YORUMLAR:

0 comments: