Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

SIK YAPILAN MAKYAJ HATALARI!

Daha çekici ve güzel görünmek için bir çoğu kadın makyaja başvurur. Fakat makyaj yaparken de bazı hatalar yapıp daha kötü görünmemize sebep olabilir. Şimdi bu hatalardan en sık yapılanları sıralayacağım:
Fondöten Seçiminin Önemi!
  Doğru fondöten rengi seçmek hem daha doğal bir görünüme kavuşmanızı sağlar hem de boynunuz ve yüzünüz arasında renk farkı oluşmasına engel olur. Fondöten rengine karar verirken doğru rengi bulmak için fondöteni çene hizasına uygulayın ve gün ışığında kontrol edin. Eğer renk farkı oluşmuyorsa doğru fondöteni seçtiniz demektir. Ayrıca sarı alt tonlu fondötenler pembe alt tonlu fondötenlere kıyasla daha doğal durur. Pembe fondöten kullanımı yapay bir cilt görünümüne sahip olmanıza neden olur.
Kapatıcı Uygularken Dikkat!
  Yoğun kapatıcılar hem yapay bir görünüm oluşturur hem de gözaltlarındaki kusurları belli eder. Aynı zamanda kapatıcı rengi seçerken de fondötende olduğu gibi dikkatli olunmalıdır. Ten renginizden en fazla bir veya iki ton açık kapatıcılarla daha doğal bir görüntü yaratabilirsiniz.
  Kapatıcıyı yalnızca gözlerinizin altına uygulamak da yanlış bir uygulamadır. Bunun yerine kapatıcıyı göz altını ve yanakları içine alan bir ters üçgen halinde uygulamak daha doğal ve hoş bir görüntü yaratır. Ayrıca sivilceleri kapatmak için de gözaltı kapatıcıları yanlış bir tercihtir. Aydınlatıcı özelliğe sahip bu kapatıcılar sivilcelere daha çok dikkat çeker.

Pudra Uygulaması Hakkında;
  Cildin parlamaması için pudralar kurtarıcıdır. Ancak tüm yüze pudra sürmek yanlıştır. Ciltteki kusurları ve kırışıklıkları ön plana çıkarır. Bunun yerine yağlanmaya ve parlamaya müsait olan burun ve çene bölgesine sürmeniz daha doğru olacaktır. Ayrıca pudra seçerken renkli pudralardan uzak durmalısınız. Transparan pudralar her zaman daha doğal bir görünüm elde etmenizi sağlar.
Allığı Abartmayın!
  Allıkla ilgili bilinen en büyük yanlış yanaklara sürülmesi gerektiğidir. Sanılanın aksine allığı elmacık kemiklerinize sürerseniz daha genç bir görünüm elde edersiniz.
  Allık yüze renk katmak için harika bir makyaj malzemesidir. Ancak gereğinden fazla uygulandığında komik bir görüntü ortaya çıkarır. Allığı kararında sürmek ve iyice dağıtmak doğru bir makyaj için yapılması gerekenlerdendir.

Dudak Kalemi ve Ruj;
  Dudaklarınıza ruj sürmeden önce iyice nemlendirin ve bir baz veya biraz fondötenle rujunuzu daha kalıcı hale getirin. Böylece hem rujun kırışıklıklara dolmasını önlersiniz hem de rujunuz uzun süre dudağınızda kalır. Ayrıca ten rengine uygun ruj seçimi yapmak da makyajınızı daha etkili hale getirecektir.
  Dudak kalemi kullanmayı tercih ediyorsanız rujunuza uygun tonda kalem seçmeye özen gösterin. Böylece daha doğal dudaklara sahip olabilirsiniz.

Rimel İzleri ve Kirpikler;
  Rimel uygularken titiz olmak makyajınızın daha iyi görünmesini sağlar. Rimel kalıntıları dakikalarca uğraşıp yaptığınız makyajı bozmaya yetebilir. Rimelinizi uyguladıktan sonra bir kulak çubuğu yardımıyla rimel kalıntılarından kurtulabilirsiniz. Ayrıca rimeli alt kirpiklere uyguladığınızda gözaltınızdaki kusurlar daha çok dikkat çeker. Bu yüzden yalnızca üst kirpiklere uygulamaya özen gösterin.
  Kurumuş rimel veya kirpiklere kat kat rimel uygulamak kirpiklerinizde topaklanmaya neden olur. Bu durumla karşılaşmamak adına en fazla iki kat rimel uygulamalısınız. Rimelinizi bitip bitmediğini kontrol ederek de yeni bir rimel edinebilirsiniz.
Daha Doğal Kaşlar; 
  Belirgin ve düzgün şekle sahip kaşlar makyajın olmazsa olmazlarındandır. Ancak kaşları belirginleştirirken çok net ve koyu çizgilerle boyamamalısınız. Kaşları boyadığınız kalem veya farın rengi de önemlidir. Çok koyu renkler yapay bir görünüm ortaya çıkarır. Açık kahverengi veya gri tonlardaki kaş malzemeleri doğru tercih olacaktır.
Cildinizi Nemlendirin!
  Makyajda yapılan en büyük hatalardan biri de cildi nemlendirmemektir. Kuru ve nemsiz bir cilde istediğiniz kadar doğru tekniklerle makyaj uygulayın. Yine de kötü görüntüye engel olamazsınız. Sabah uyandığınızda yüzünüzü yıkadıktan sonra mutlaka cildinizi nemlendirin. Böylece pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde makyaj yapmış olursunuz.
PAYLAŞ
Banner

YORUMLAR:

0 comments: