Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

SİVİLCE İZLERİNİ GEÇİRMEK İÇİN DOĞAL YÖNTEMLER

 Sivilceler, hormonal dengesizlikler, sağlıksız beslenme gibi etkenler yüzünden ortaya çıkar. Özellikle yağlı ciltler sivilce problemiyle daha sık karşılaşır. Bunu önlemek için bazı konularda daha dikkatli olmak gerekir:

• Cildi temiz tutmak
• Doğru cilt bakım ürünleri kullanmak
• Bol su içmek
• Sağlıklı beslenmek, sivilce oluşumunu önlemek için dikkat etmeniz gereken konulardır.  Sivilceleri ellemek, daha tamamen ortaya çıkmadan sıkmak sivilcelerin iz bırakmasına neden olur. Bazı sivilcelere bunları yapmamış olsanız bile iz bırakabilir. Bu izlerden kurtulmak için doğal yollara başvurabilirsiniz. Evde kolayca yapabileceğiniz maskelerle sivilce izlerinden kurtulmak mümkün!

Elma Sirkesi Yöntemi: 
  1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı suyu karıştırın. Pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Akşam yatmadan önce uygularsanız, cildinizde daha uzun süre tutarak etkisini artırabilirsiniz. Sabah uyandığınızda yüzünüzü yıkayın ve nemlendirin.

Karbonat Maskesi Yöntemi:
  1 tatlı kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı suyu karıştırın. Macun kıvamına geldikten sonra sivilce izlerinizin olduğu bölgeye uygulayın. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın. Karbonatı aktif sivilcelerin üzerine uygulamamaya dikkat edin. Sivilcelerin artmasına neden olabilir.

C Vitamini Yöntemi:
  Portakal, limon gibi C vitamini içeren kolajen üretimini artırarak cildinizi yeniler. Ayrıca renk açıcı özelliğe sahiptirler. Pamuk yardımıyla sivilce izlerinin olduğu bölgeye uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın ve nemlendirin.

Yoğurt Maskesi Yöntemi: 
  Yoğurt, içeriğindeki laktik asit sayesinde cildi beyazlatır. Aynı zamanda sivilcelerin cilde verdiği zararı azaltır. Yoğurdu doğrudan yüzünüze uygulayabilirsiniz. Daha yoğun kıvamlı bir maske elde etmek istiyorsanız, toz haline gelmiş yulaf ezmesiyle yoğurdu karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra durulayın. Bu maskeyi düzenli olarak uyguladığınızda, sivilce izlerinin azaldığını göreceksiniz.

Salatalık Maskesi Yöntemi: 
  Salatalık yatıştırıcı özelliği sayesinde, sivilcenin cilde verdiği zararı azaltır. Kızarıklıkları geçirir. Salatalığı rendeleyerek veya dilimleyerek sivilce izlerinizin üzerine uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra yüzünüzü soğuk suyla durulayın. Bu maskeyi her gün düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

  Sivilce izlerini geçiren maskelerin yanı sıra cildi temiz tutmak, makyajla uyumamak ve dengeli beslenmek çok önemlidir. Ayrıca, güneşe çıkmadan önce yüzünüze mutlaka yüksek koruma faktörlü bir krem uygulamalısınız. Cildinizdeki sivilce izleri ve lekeler ciddi boyutlara ulaşırsa bir dermatoloğa görünmenizi tavsiye ederim.
PAYLAŞ
Banner

YORUMLAR:

0 comments: