Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

TEN RENGİNİZE GÖRE DOĞRU RUJ

Kadınlar için muhtemelen makyaj malzemelerini arasında en vazgeçilmezi; Rujdur.Bazen öyle bir ruj rengi gelir ki elimize bütün havamız değişir. Ama bu ruj renklerini güzel gösteren en önemli şeylerden biri olan ten rengimize uygun olan renkleri nasıl seçebiliriz?
Öncelikle En Sevdiğiniz Ruj Renklerini Bulun!

  Ruj, makyajın en pratik ve en etkili dokunuşudur. Hatta bazen öyle zamanlar olur ki vakitsizlikten makyaj bile yapamayız. Öyle durumlarda hemen bir ruj sürmek bile bizi daha iyi gösterir ve öyle günü idare etmek daha kolay olur. Ama bazen de saatlerce uğraştığımız makyajımızı yanlış bir renk rujla mahvetmek mümkün. Ruj seçimindeki en önemli etkenlerden biri ten renginize karar vermenizdir. Daha sonrasındaysa artık size uygun renklerde ki rujları sürmeye başlayın.

Beyaz Tenliler İçin Ruj Seçimi;
   Beyaz tenliler genelde renk seçimlerinde biraz zorlanırlar. Teninizin rengi çok açık hatta beyazsa kullanacağınız renklere dikkat etmeniz gerekir. Açık, soluk ve mat rujlardan uzak durmalısınız. Bu renkler sizi solgun gösterir. Koyu bordo ve koyu kırmızılar da iddialı ve ağır bir görünüm yaratacağından bu renkleri gece makyajınızda kullanabilirsiniz. Size en iyi gidecek rujlar, şeftali tonları, nar çiçeği ve pembe tonlarındaki rujlardır.
Buğday Tenliler İçin Ruj Seçimi;
  Buğday tenliler, renk seçimleri konusunda her zaman biraz daha şanslı olmuştur. Buğday tenliyseniz daha çok renk alternatifine sahipsiniz. Hafif koyu pembeler, turuncuya dönük şeftali tonları, kırmızının tonları, böğürtlen rengi, gül kurusu rengi size en çok yakışacak renklerdir.
Esmer Tenliler İçin Ruj Seçimi;
   Esmer tenliyseniz tek bir rujla tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Ruj sizin için kurtarıcı bir malzeme. Bu nedenle rengine doğru karar vermelisiniz. Neon ve nar çiçeği gibi renklerden uzak durun. Onlar yerine ışıltılı ve parlayan rujlar esmer teninizde daha havalı duracaktır. Koyu tenlilere en çok yakışacak ruj renkleri, kahverengi tonlarına yakın kırmızılar, kiremit rengi, koyu böğürtlen rengi, bordo tonları ve nude renklerdir.
PAYLAŞ
Banner

YORUMLAR:

1 comments:

  1. Aynen bazen öyle vakitler oluyorki düzgün elbise dahi bulamayabilir veya kombin sağlanılamayabilinir.Rujjj💄 (yıldız)

    YanıtlaSil