Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

EVDE 13 ADIMDA ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

Zayıflama yöntemlerini evde uygulayıp kilo verebilir, hayalinizdeki kıyafetleri istediğiniz gibi giyebilirsiniz.

1. Yöntem: Buzdolabını ve abur cubur çekmecesini boş tutun. Hem paradan hem de sizi caydıracak şeylerden tasarruf edersiniz. Etrafınızdaki yiyecek çeşitlerini azaltmanız sizi, gereksiz yere atıştırmaktan alıkoyacaktır.

2. Yöntem: Evde zayıflama yöntemlerinden biri detoks suyu hazırlamaktır. Bu sayede vücuttan ödem, toksin atılır; yağ yakımı kolaylaşır. Bir litre oda sıcaklığına suya birkaç dilim limon ve salatalık ekleyip 2-3 saat bekletin. Gün boyunca detoks suyu için.

3. Yöntem: Kilo vermek için düzenli uyuyun. Uykunuzu yeteri kadar almanız, daha fazla enerji elde etmek için yemek yemenizi engeller. Yapılan son bir araştırmaya göre, yeterince uyuyan bir insanın metabolizması %40 oranında hızlı çalışıyor.

4. Yöntem: Evde zayıflama yöntemlerinden biri de ilham verici bir şeyler yapmaktır. Kilo verdiğinizde giymekten büyük keyif alacağınız bir elbisenin resmini, buzdolabınızın kapağına yapıştırarak kendinizi teşvik edebilirsiniz.

5. Yöntem: Atıştırma isteğini sağlıklı şekilde geçiştirmek için salatalık veya haşlanmış nohut yiyin. Havuç veya kereviz sapı sert olduğu için yemesi uzun sürer ve sizi oyalar.

6. Yöntem: İsviçre Üniversitesi’nde yürütülen bir araştırmanın sonuçlarına göre, yeşil çay içmek vücudun yaktığı kalori miktarını artırıyor. Günde üç fincan içmeye çalışın.

7. Yöntem: İçinizden çılgınca yemek yemek geliyorsa, size kendinizi iyi hissettiren müzikler dinleyin. Araştırmacılar müziğin beyindeki, en sevilen yiyeceği yemenin etkilediği merkezi harekete geçirdiğini belirtiyorlar.

8. Yöntem: Gece mutfak ziyaretlerine bir son verin. Araştırmacılar, karanlık odaların ve gecenin karanlığının bizi daha fazla yemeye sevk ettiğini belirtiyorlar.

9. Yöntem: Yatağa bir saat erken girmeyi deneyin. Evinizde daha neşeli, parlak ışıklara yer verin; hem daha mutlu olacak hem de daha az atıştıracaksınız.

10. Yöntem: Eliniz abur cubura değil, suya uzansın. İştahınızı yatıştırmanın eldeki en ucuz, en emniyetli yolu budur. Canınız tatlı veya abur cubur isteğinde hemen gidip su için.

11. Yöntem: Baharatları dilediğiniz gibi kullanın. Araştırmalara göre, zencefil, kırmızıbiber, pul biber gibi baharatlar ve bunlarla yapılan soslar vücudunuzun yağ yakma kabiliyetini arttırabilir.

12. Yöntem: Kahvaltıyı kesinlikle atlamayın. Gün için gereken enerjiyi almanızı ve öğle yemeğinde kendinizi daha az aç hissetmenizi sağlar. Kahvaltı yapmak için hiç vaktiniz yoksa bile, iki yumurtayı haşlayıp yiyin, sizi saatlerce tok tutacaktır.

13. Yöntem: Dışarı çıkın veya evde günde en az yirmi dakikayı yürüyerek geçirin. Güneş ışığı içinizdeki yeme istediğini kontrol etmenize yardımcı olur. Hem de yürüyerek yağ yakar, kilolardan kurtulursunuz.
PAYLAŞ
Banner

YORUMLAR:

0 comments: