Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

FAZLA KİLONUN ZARARLARI

 Fazla kilolardan kurtulmak için en büyük motivasyon, hayatı zorlaştıran taraflarını fark etmek ve kabullenmektir. Bu sayede, daha hafif ve sağlıklı olmak için harekete geçebilir, fazla kilonun getirdiği zorluklardan kurtulup daha konforlu yaşayabilirsiniz.
Kötü Ter Kokusu Hayatını Etkiler!
  Her 10 fazla kilo, dizlere 40 kilo ağırlığında baskı yapar. Bu zorlanma, vücudun ısınmasına ve terlemeye sebep olur. Fazla kilolu insanlar yaz, kış demeden terler, ellerinde sürekli peçete olur alnını siler. Gün içinde kıyafet değiştirme ihtiyacı duyar ve maalesef çoğu zaman kötü ter kokusu olur, hem kendini hem etrafındaki insanları rahatsız eder.

Kazancının Çoğu Yemeğe Gider!
  Kabul etmekte zorlansalar bile, fazla kilonun sebebinin çok yemek olduğunu bilirler. Her gün abur cubur almak, evde kek, börek, poğaça pişirmek, büyük porsiyonlarda yemek daha fazla para harcamak anlamına gelir. Fazla kilolu birçok insan, kazancının çoğunu yemeğe verir. Ay boyunca çalışıp kazandığı para, onu yine zor duruma sokacak fazla kilolara gider.

Fotoğraf Çektirmekten Nefret Eder!
  “Ben kilolarımla barışığım” deseler bile, fazla kilolu insanlar fotoğraf çektirmekten nefret eder. Sağa, sola dönüp daha ince görünmeyi umut eder. Sosyal medyada sadece yüzünün göründüğü fotoğraflar paylaşmayı tercih eder. Oysaki, fotoğraflar anılarımızdır ve bize güzel günlerimizi hatırlatır. Fazla kilolar, anılar biriktirmeye bile engel olabilir.

Otobüsteki Koltuklar Küçük Gelir!
  Otobüs, uçak, minibüs gibi araçlardaki koltuklar ideal kilodaki insanlara göre tasarlanmıştır. Fazla kilolu veya obezite olan kişiler, koltuklara sığmakta zorluk yaşar. Yolculuk sırasında kendini iyi hissetmez, yanındaki kişiye rahatsızlık verdiğini düşünür.

Her Beğendiğini, İstediğini Giyemez!
  Kilolu bir insan için mağaza dolaşmak, alışveriş yapmak çok zorlayıcı olabilir. Çünkü, bir kıyafet beğense ona uygun bedeni olmayabilir. Giyinme kabini dar olabilir ve içeride giyinip soyunmak terlemesine yol açabilir. Vücudunu saran kıyafetler giymek ister ama yağlanmış bölgeler nedeniyle, üstünde istediği gibi durmaz…

Peki Fazla Kilolara Ne Yapmalı?
  Aslında, hayatı zorlaştıran şişmanlıktan kurtulmak mümkün… En başta, kendinize bir mektup yazabilirsiniz. Dürüst bir şekilde fazla kilonun size kazandırdığı ve kaybettirdiği şeyleri yazın. Olumsuz şeyleri görmek sizi gaza getirecektir. Herşeyden önce unutmamak lazım kilo bütün hastalıkların başıdır ve sadece kendiniz için vermeniz gerekir. Eğer başkalarını düşünerek hareket ederseniz hiç bir zaman mutlu olamayabilirsiniz. Bunlara uyuyorsanız hadı kilo vermeye başlayın. Önce yediklerinize dikkat edin ve sonrasındaysa spora başlayın. Gerekirse profesyonel bir destek almaktanda çekinmeyin! Profesyonel destekde sadece fiziksel olarak değil psikolojikde destek de almanız önemli.
PAYLAŞ
Banner

YORUMLAR:

0 comments: