Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

Revolution Redemption Iconic 1 Paletiyle Işıltılı Makyaj


Herkese tekrar selam! 🙌 Kısa bir aradan sonra sizler için aklımda biriken bir sürü makyajla geri döndüm.

İlk olarak yine benim en sevdiğim tonlar olan kahvelerle başlayacağım. Günlük hayatınızda kullanabileceğiniz, bronz tende harika duran ışıltılı bir göz makyajını sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Bu makyajımda Revolution Redemption Iconic 1 paletini kullandım. Revolution markası Watsons'a kısa bir süre önce geldi ve ben de denemek için hemen bir tane palet edindim. Paletten bahsedecek olursak, açık renklerinde harika bir pigmenti yok. Ama bence koyu renklerinin pigmenti gayet başarılı. Çok fazla tozutma sorunu yok ve paletin içindeki renkler günlük kullanıma uygun, bu yönleriyle bizden artı puan aldı. Fakat açık, ışıltılı farların rengini tam alabilmek için iki bazen de üç kez sürmek zorunda kalabiliyorsunuz, bu da olumsuz tarafı.


Gelelim makyaja: Yukarıdaki fotoğrafta gösterdiğim renkleri sırasıyla göz kapağıma uyguluyorum ve sürdüğüm farları bir karıştırma fırçası yardımıyla karıştırıp daha düzgün geçişli bir makyaj elde ediyorum. Öncelikle tüm göz kapağıma 1 numaralı farı, sonrasında katlanma bölgesine 2 numaralı sütlü kahve rengini uyguluyorum. Göz kapağımın dış kısımlarını koyulaştırmak için 3 numaralı rengi kullanıyorum. Göz kapağımın kalan bölgesine de 4 numaralı farı uyguladıktan sonra makyajımızda kullandığımız en koyu renkli far olan 3 numarayı göz altlarıma da sürüyorum. Flormar Triple Action Mascara'yı da sürdüğümüze göre göz makyajımız kısa bir sürede bitti.. Eğer kirpik kıvırıcısı kullanırsanız kirpikleriniz daha uzun, kıvrımlı görünür. Ama kirpiklerinize zarar vermemeye dikkat edin. Daha uzun ve kıvrımlı kirpiklerimiz olsun derken eldeki kirpiğimizden de olmayalım değil mi :)

Normalde ten rengime uygun olmayan ama bronzlaştığımda kullandığım fondötenimi de süngerle tüm yüzüme dağıtıyorum, sonrasında bronzer ve allığım da tamam!
Okullar kapanıyor ve yaz geliyor. Bundan sonra hep aktifim, Danışman Hocam'da takipte kalın! 🌸

PAYLAŞ
Banner

YORUMLAR:

0 comments: