Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

Diş Beyazlatma İşlemleri

Toplum sürekli bir değişim içerisindedir. 
Aynı zamanda moda ikonları, trendler ve stiller de sürekli olarak değişir. En iyi sağlıklı olan yöntem aşağıda bilimsel dilde yazıldığı gibi gidip bir diş hekimine beyazlattırmak yılda bir kere yaparsınız yada birkaç yılda bir birkaç milyar zaten, öbür türlü macundu saçma şifalı bitkiydi  yalanları ağızda her türlü hastalığı yapar sadece geciktiriyor o da bir anda olmuyor.

Bununla birlikte mükemmel, canlı bir gülümseme her zaman takdirle karşılanacaktır. Ayrıca güzel bir gülümseme her zaman modadır. Maalesef herkes inci gibi beyaz dişlere sahip değildir. Sağlıklı ve güzel bir gülümseme için en iyi çözüm kozmetik diş hekimliğidir. Kozmetik diş hekimliğinin amacı ağızın görünüşünü değiştirmektir ve bu operasyonlarla uygulanan işlemler herkes için faydalıdır.

Kozmetik diş hekimliğinin kullandığı ana tedaviler diş beyazlatma ve kaplamalardır. Diş beyazlatma işlemleri dişleri sağlıklı olan ve gülüşlerini daha çekici hale getirmek isteyen kişiler için idealdir.Bu operasyonda üç ana seçenek vardır. İlk olarak arzuladığınız beyaz dişlere piyasada bulunan diş beyazlatıcı macunları kullanarak ulaşabilirsiniz. Diğer bir işlemse beyazlatıcı jellerin veya bantların kullanılmasıdır.Son olarak en üst seviyede lazerle beyazlatma gibi diş beyazlatma tedavileri vardır.

İşlemler esnasında diş hekimi peroksit jel içeren bir ürün kullanır. Tedaviye başlamadan önce diş hekimi hastanın damak bölgesini yalıtır. Ardından dişlerin üzerine peroksit jel uygulamasıyla işlem devam eder. Lazerin kullanılması dişlerdeki beyazlatıcı etkiyi artıracaktır. Lazerle beyazlatma en pahalı işlemdir. Yine de lazerle diş beyazlatma en harika sonuçları verir.

Diğer bir diş beyazlatma yöntemi porselen kaplamaların kullanımıdır. Kaplamalar dişlerin görünüşünü, şeklini ve rengini değiştirmek için doğrudan dişlere yapıştırılan kişiye özel olarak hazırlanan ekstra ince laminelerdir. Diğer işlemlerle karşılaştırıldığında kaplamalar kalıcı bir tedavi yöntemidir ve çıkarılamaz.Kaplamaların rengi uzun sürelidir. Bu nedenle bu yöntem oldukça popüler bir diş beyazlatma yöntemidir.

Dişlerin kozmetik diş hekimliğinde ne derecede beyazlatılmaya uygun olduğu bazı faktörlere bağlıdır. Beyazlatma sonucunu etkileyen ana faktörler dişlerin doğal rengi ve hastanın tedaviye nasıl karşılık verdiğidir. Diğer bir faktörse kişinin yeme alışkanlığıdır. Sigara ve kahve içmeyenler tedaviden daha kalıcı sonuçlar elde ederler.

Diğer taraftan, diş beyazlatma işlemlerinin birkaç yan etkisi vardır. En yaygın karşılaşılan yan etki dişlerde hassaslıktır. Bununla birlikte alanında uzmanlaşmış profesyonel bir diş hekimine gitmek, özel diş fırçaları kullanmak ve susuz kalmamak gibi bazı kozmetik diş hekimliği tedbirleri alarak bu olumsuz etkiyi engelleyebilirsiniz. 

Çoğu diş beyazlatma operasyonu, kullanılan yüksek kalitede ürünler ve teknoloji nedeniyle pahalıdır. Ayrıca malzemeler ve uzmanın eğitimi bu kozmetik tedavinin yüksek fiyatına katkıda bulunur. Bununla birlikte insanlar güzel bir gülümseme istediğinde fiyat söz konusu değildir. Kozmetik diş hekimliği, şüpheleri ortadan kaldıran faydalar sunar: diş beyazlatma tedavileri ağrısızdır ve bu mükemmel sonuçlar maliyete değer.Mükemmel ve güzel gülüşleri olan kişilerin kariyerlerinde, sosyal yaşamlarında başarılı olma ve daha mutlu olma ihtimalleri daha yüksektir; çünkü bu kişiler özgürce gülebilir ve kendilerini nasıl hissederlerse o şekilde hayattan zevk alabilirler.Bu gibi pozitif yönler rahat tedavi yöntemleriyle mümkündür.Dişlerinin rengi nedeniyle büyük ve mutlu mutlu gülümseyemeyen kişiler için kozmetik diş hekimliği daha fazla çözüm yöntemi öneriyor. Diş beyazlatma işlemlerinden bir tanesini seçin ve dünyaya kocaman gülümseyin. Herkes gülüşünüzle mest olacaktır.
PAYLAŞ
Banner

Danisman Hocam

YORUMLAR:

0 comments: