Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

Vajinal akıntı ve temizliği

1. Yol
Her zaman pamuklu külot giyin. Pamuk genital bölgenizi kuru tutarak hava almasına izin verir. Aynı zamanda sadece gün içinde külot giyip geceleri uyurken giymemeniz de iyi bir fikir olabilir.

2. Yol
Vajinayı dezenfekte etme amaçlı sıvılar kullanmayın. 

3. Yol
Vajinal kayganlaştırma için hiçbir zaman vazelin veya başka yağlar kullanmayın. Bu bakterilerin büyümesi için bir beslenme alanı yaratabilir.

4. Yol
Bir vajinal enfeksiyon için tedavi görüyorsanız, daha iyi olduğunuzu düşünseniz bile tüm ilaçlarınızı talimat edildiği şekilde kullanın. 

5. Yol
Bir vajinal enfeksiyon tedavisi sırasında cinsel ilişkiye girmeyin. Hiçbir belirtiniz kalmayana dek bekleyin.

6. Yol
Kadınlara yönelik hijyen ürünleri, parfümlü veya deodorantlı sabunlar, pudralar, losyonlar ve köpüklü banyolar gibi vajinayı tahriş edebilecek ürünlerle vajinanın temasından kaçının.

7. Yol
Uzun süreli mayo, jimnastik kıyafeti veya külotlu çorap gibi vücudu sıkan kıyafetler giymekten kaçının.

8. Yol
Vajinal enfeksiyonlar çoğunlukla aşırı kaşınmaya sebep olur, ama yapabiliyorsanız kaşınmayın. Enfeksiyonlu yerleri kaşımak sorunu daha da kötüleştirecektir.

9. Yol
Adet döneminiz vajinal kremler veya vajinal fitiller kullanırken başlarsa adet döneminiz boyunca ilaçlarınızı düzenli olarak almaya devam edin ve tampon yerine ped kullanın.

10. Yol
Bir vajinal enfeksiyondan dolayı kendi kendinizi tedavi etmeye çalışıyorsanız ve belirtileriniz tedavinizden sonra düzelmediyse, vajinal muayene için doktorunuza görünün. Randevunuzdan önceki 48 saat boyunca herhangi bir vajinal ürün kullanmayın. 

11. Yol
Uzun süreli tek eşli bir ilişkide değilseniz cinsel ilişki sırasında her zaman prezervatif kullanın. 

12. Yol
Tuvaletinizi yaptıktan sonra her zaman önden arkaya doğru silin. Bu şekilde silmemek bakterileri vajinaya kolaylıkla bulaştırır ve vajinal akıntı ve enfeksiyona yol açabilir. Elbette temel hijyen, yeterli uyku ve yeteri kadar sıvı alımı ile destekli çok yönlü bir beslenme genel sağlığınız kadar vajinal sağlığınız için de her zaman gereklidir.
PAYLAŞ
Banner

Danisman Hocam

YORUMLAR:

0 comments: