Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

Escape Plan 3

Serinin üçüncüsü; Escape Plan
Birincisi efsaneydi, ikincisi berbat olduğu için tam bir yıl sonrasına hemen hemen yakın tarihlerde vizyonlardaydı.

Baştan söyleyeyim iki unsur dikkatimi çekti birincisi artık her iki filmden beşi çinliler içinde olması önceden çekici olmaları için ekstra zenci oyuncuları koyarlardı şimdi çekik gözlüleri.İkincisi bundan pek bir şey beklemeyin gizem ve aksiyon dolu değil.

Konu olarak birinci filmdeki Ray (stallone) nin iş ortağının Lester’in oğlu babasının intikamına dayanıyor.Ray’a ulaşmak için gizli hapishaneleri inşa eden çinli aşırı zenginin kızını kaçırmakla başlar.Raydan yardım isterler sekiz dokuz yumruklu yapmacık sahnelerle artarda üç beş heyacanlandırmayan patlamalarla film biter.Kızı korumak için teslim edilen güvenlik şefi film sonunda mahpus damlarında kalıyor kanalizasyon yolunda gidiyordu en son. 

Beğendiğim şey; Tüm mekanın ortamdaki renklerin canlılığı ve mekanlar birer sanat eseri gibiydi lüks ve konforun sadelikte film olmuş.Ben ilk defa uzun metrajlı filmlerdeki böyle renklerin gerçekliğini farkettim.

Beğenmediğim şey; İlk filmde konu olan gizemi korumalıydı hemen yeri buluyorlar 50 cent.Filmin ismi olan plan yok anlayacağınız gir çık.
PAYLAŞ
Banner

Danisman Hocam

YORUMLAR:

0 comments: