Bu Blogda Ara

slider

Son Paylaşılan

Navigation

Yaralı yüz, Beyaz şeytan, Suç çetesi Filmleri

İzlediklerimi paylaşıyorum
Yaralı yüz filmi ile başlayalım. Film 80 li yıllarda çekilmiş mafya filmi çekilmiş klasik ilk filmlerden.Daha önce izlemeye yeltenmiştim sıkıcı gelmişti replikler falan anlaşılmıyor sıradan izlemeye yeltenmiştim birde durup dururken mafyada olsa onun bunun karısına bir anda aşık olunmaz saçmalığını görüp bırakmıştım yeniden tamamını izlemeye başladım her zaferin yürümesi için bedel ödeyen film karakterleri bulaşıcılıkla başlar ama bunlar daha önce çok az miktarda ot satıyorlardı bu sefer çok büyük teklif edildi karşılıklı teslimatlar olacaktı ki karşı taraf hem malı vermek istemedi hem alacakları paraya konmak istediler üç arkadaş giderken biri kör kurşunla vuruldu kaldı orda. Arkadaşını kaybeden toni (alpa cino) bunun devamı için büyümek istedi öylece film başlar üç saate yakın. İlk bir saat sıkıcı sonraki saatlerde anlamlıydı.Çünkü filmde anne ve kız kardeş karakterleri vardı bunların hikayedeki yeri üstündür bir kan bağı olduğu için gönül vazgeçemiyor. Son bir saatte ise gerçekten inanılmaz güzellikte zengin mekanlar gösterildi büyük bir odanın içinde havuz mu diyonuz jakuzi mi diyonuz neyse ondan vardı oda da başka şahane görsellerde vardı koca yatak padişah yatağı gibi yeteri kadar büyük giysi dolabı makyaj aynası enfes böyle tarifsiz mekanı hiçbir filmlerde görmedim tebrik ederim yetmedi kral kendi ofisini özel siyah beyaz döşemiş.Renkler de belli olduğu gibi hem ciddiyeti hem gücü kararlığı gösteriyor beyazsa rahat olmayı tertemiz olunabileceği yansıtmakta.Mekanları ve araçları iyi gerektiği kadar kullanmamışlar.Filmin konusu mafya işleri işte ihanet işin içinde rüşvette var her şeyde oluyor bunu pek konuşarak yansıtamadılar oyuncu ağzından kelimeler çok geç çıkıyor fazlasıyla nasihat gibi sözler repliklerde aktığı için konusuna pek değinmeyeceğim.Kız kardeşi en yakın adamıyla yakalar vurur onu. Fimin sonunda bizim paşa beyazlarını sattığı paraları satarken satıcı kılığındaki lanet fedarellerce yakalanır bundan kurtulmak büyük para kefareti öder ama avukatı vergi kaçakçılığından pek mümkün olmadığını birkaç yılda olsa hapse girilmesi gerektiğini söyler bunu kabul etmez başka kurtuluş için başka ortak dedikleriyle buluşur masada ülkenin ordudan tutun bürokratına kadar ensesi kalın olanlarla tartışılır onlarında isteği vardır bir adamı ödürülmesini isterler bu adamki bu çeteyi yoksa ifşa edecektir.Toni kabul eder bombacı mülayimi alır patlatacağı aracı patlacakken ufaklıklar biner bunun olamayacağını söylerken bombacının kafasına sıkar bunu öğrenen diğer haydutlar işi bitirmediği için bizim çirkin kralı sarayında basar ölür film biter.
Beyaz şeytan filmi... Aynen bu filmde 80 Li yıllarında çekilmiş sıkıcı uyuşturucu kartelleri anlatıyor Johnny depp var diğerlerini tanınmıyor filmin ismiyle konusu tam uyumlu. Bu filmde konu pekiştirilmediği için sıkıcı.Halbuki filmde bir sahneye escobar ve depp anlaşmayı koydular devamında bunu ilerletmedikleri için kopuklar var sonunda hapsi boylar.
Suç çetesi filmi. Mafya filmi olacak üstüne sene 80 ler olmayacağını sandınız.Sanmayın bu filmde öyle.Baştan söyleyeyim çok sıkıcı ama emma stone için izleyeceksiniz size kalmış diğer rol yapanlar tanınmıyor aynı çukurdaki sataşmaya benziyor ellinci dakkadan sonra izlemedim.

Üç filmide tavsiye etmiyorum ama yaralı yüz filmindeki ortamı bir görün derim.

Bu filmleri izleyenler var mı varsa sizce neler olmuş olmamış? Bir sonraki filmlerde görüşürüz.
PAYLAŞ
Banner

Danisman Hocam

YORUMLAR:

0 comments: